Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közszeméremsértés-e az, ha a...

Közszeméremsértés-e az, ha a szomszéd pucéran jàr-kel, fekszik, kertészkedik a saját portáján?

Figyelt kérdés

A vén k..vànak csak drótháló van kerítésként, ezbtotàl átlátható, semmi sövény, semmi növény nem gátolja a belátást. Több szomszédja is van a nagy kertje felől, és sok helyen lakik ovis és kisiskolás gyerek is...


Szóltunk màr neki, hogy a gyerekekre tekintettel ne meztelenkedjen, de süket fülek...


Kérdem én, hogy jogos, ha arra hivatkozik, hogy a saját kertjében van? Vagy nincs igaza, és ha jelentjük jegyzőnél vagy rendőrségen, akkor adhatnak nekünk igazat?



tegnap 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Ez már közszeméremszőrzet ....
tegnap 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

A saját kertjében szabadon lóbálhatja.

Én azt csinálnám, hogy lefotóznám, kinyomtatnám A4-esben és bedobnám névtelenül a postaládájába, hogy lássa, hogy mások mit látnak. Ha ez sem elég, akkor esetleg a kapujára kiplakátolni.

tegnap 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nagyobb baj ne legyen. 🙂
tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Mindez október közepén jutott az eszedbe kérdező? Amikor reggelente már fagyhat is....
tegnap 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem!!! Saját telkén mindenki azt csinál amit akar. Neked nem kellene kukkolnod.
tegnap 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Közszeméremsértés már nem létezik, közerkölcs megsértése van csak. De ennek a feltétele, hogy egyrészt közterületen történjen (a saját kert nem az), másrészt hogy szexuális indíttatású legyen (a nudizás nem az). Tehát ha téged ez zavar akkor tegyél a kerítésedre valamit. (Amúgy lehet, hogy a te fejed pont annyira zavarja őt, mint téged az ő himbilimbije, mégis nézne kell.)
tegnap 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaj de irigy vagy, kérdező.
tegnap 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Aki a közterületen, nyilvános helyen vagy közforgalmú közlekedési eszközön a közerkölcsbe ütköző magatartást tanúsít, szabálysértést követ el.


Nem vagyok jogász, de szerintem a ti magánterületetek nem minősül köz- vagy nyilvános területnek.

tegnap 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont a gyerekeket nem érdekli különösebben, inkább csak furcsállják, de ettől nem lesznek szexuális ragadozók.
tegnap 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
A meztelenség teljesen természetes állapot. Ha tehetem én is meztelenül vagyok a kertben. Te vagy túl prűd!
tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!