Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vannak bűncselekmények, ahol...

Vannak bűncselekmények, ahol nincs tényleges áldozat? Ha igen, miért bűntetendők?

Figyelt kérdés
ma 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs. Ha nincs hulla gyilkosság sincs.
ma 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Mert a társadalom egészére vonatkozóan ártalmas. Vegyük például a pénzhamisítást. Ez nyilvánvalóan nem egy egyén ellen irányul, mégis rendkívül káros hatása lenne, ha mindenki rajzolhatna magának pénzt.
ma 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mad Max2 ***** válasza:
24%

A Darnózseli hentes feldolgozta a feleségét, apróléknak.

Elítélték


Ezt a valóvilágos qwát is megölték, elitélték a tettest.


stb...


Ha sok bizonyíték van, de a hulla nem kerül elő akkor is elitélhetnek gyilkosságért!

ma 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Gondolj a cigicsempészekre. Csempésznek, eladónak, vevőnek jó vagyis minden benne szereplőnek, még is bűncselekmény. Maga az állam van megkárosítva. Ami azt jelenti, minden egyes állampolgár van megkárosítva.
ma 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Ilyenek pl. a közbizalom vagy a köznyugalom elleni bűncselekmények.
ma 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

"Ha sok bizonyíték van, de a hulla nem kerül elő akkor is elitélhetnek gyilkosságért!"


Az ezzel a gond, hogy ha nincs hulla még azt sem tudod bizonyítani hogy meghalt. Hiába látta 300 ember hogy szíven szúrtad. Mind belgyógyász volt?

ma 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most olvastam hogy elítéltek egy kórboncnokot meg egy orvost mert halottak csontjait használták fel oktatási segédanyagnak. Valami fúrást, sebészi beavatkozást gyakoroltak rajtuk. Én még ki is tüntettem volna őket, de valaki úgy gondolta hogy ezt azért mégse kellene.
ma 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Áldozat alatt nem feltétlenül gyilkosság áldozataként gondoltam.


Egyébként a kérdés arra irányul, hogy van-e valós áldozat minden esetben, pl. amikor a közerkölcs megsértéséről van szó (értem, hogy ez csak szabálysértés, de használjuk szabadon a bűncselekmény fogalmát).

ma 19:26
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Gyorshajtás, nem állsz meg a rendőrnek.
ma 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!