Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag akkor én egy háztartás...

Jogilag akkor én egy háztartásban élek velük, vagy sem?

Figyelt kérdés

Lesz egy átvilágításom, ami az új munkahelyemhez szükséges. Meg kell adni azoknak az adatait is, akikkel közös háztartásban élsz, és nekik nyilatkozniuk kell, hogy beleegyeznek a vizsgálatba. Én két ilyen beleegyezőt kaptam, mert mondtam, hogy a szüleimmel élek együtt. De valójában ez egy külön bejáratú ház, külön mosdóval, konyhával. Tudtommal, külön bejáratúnak szàmít. Így, hogy az ő adataikat is meg kell adni, lefuttatnak róluk is dolgokat, ami oké, mert nincsenek takargatnivalójuk, de akkor is, zavar, hogy kotorásznak a dolgaikban, elég, ha az én dolgaimmal teszik ezt. Meg kell adnom azt is, hogy jövedelmem van-e, ők tartanak el, de ettől sem élünk közös háztartásban, nem, vagy ez akkor inkàbb az anyagiakra vonatkozik?

Előre is köszi!


ma 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden ingatlan be van jegyezve a telekkönyvbe. Ha egy háznak több lakása vn, lakásonként.

Akkor élsz egy háztartásban valaki(kk)el, ha egy olyan ingatlanban élsz velük, amely nem külön ingatlanbejegyzés. (vidéken számos több bejáratú, úgynevezett több generációs ház van, amelyet egy házként jegyeztek be, nem elválasztva a részeket. ha ilyenben laksz, akkor a ház összes lakójával egy háztartásban élsz akkor is, ha mondjuk négy külön háztartás van és semmi közük egymáshoz.)

ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ige, most olvastam ezt máshol is, de azért köszi!
ma 16:33
 3/3 A kérdező kommentje:
*igen*
ma 16:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!