Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gondatlanságnak számít ez a...

Gondatlanságnak számít ez a gondozó nő részéről?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A történet az, hogy egy gondozó nő nem jutott be az idős bácsihoz. Heti egy alkalom volt megbeszélve a bácsival csak beszélgetni kellett illetve takarítani. Amikor ment a gondozó nő szombaton, a bácsi beszélt és nem nyitott ajtót. Hívta a bácsit telefonon a gondozó nő, de foglaltatt jelzett a telefonja. Nála lévő kulccsal sem jutott be a bácsi a zárba hagyta. Semmi jelét nem adta a bácsi, hogy bajba van nem jajgatot nem kiabált segítségért. Másnap vasárnap reggel megírta a hozzátartozónak , aki külföldön él, vissza is írt rá neki reggel nyolckor le rendezte annyival legközelebb szólj, ha apuhoz menni akarsz majd én beszélek vele és vissza szólok jó e. Hétfőn a szomszéd, akart valamit kérdezni a bácsitól jajgatást hallott és mentőt hívott. Bevitték kórházba hétfőn vasárnapra elhunyt. A hozzátartozó feljelentette a gondozó nőt. Mire lehet számítani vajon?


tegnap 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen jogsértés végett jelentette fel?

Miért jajjgatott a bácsi?

Miben hunyt el?

tegnap 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hova gondolsz ***** válasza:

Józan paraszti ésszel átgondolva, szerintem semmiképpen nem számít gondatlanságnak. Hiszen a hölgy írt a gyerekének, aki külföldön él, és ő azt kérte, hogy mielőtt menni akar az apjához, szóljon neki, és majd ő lebeszéli a bácsival.

A másik, hogy nem a gondozónő látta el a bácsit étellel, gyógyszerekkel, neki a takarítás ill. a beszélgetés volt a feladata. Ezek is csak heti egy alkalommal.

#1-esnek jogosak a kérdései, de amiket leírtál, abból én a fentiekre jutottam.

tegnap 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gondatlanság miatt.

Nem tudom szomszéd jelezte jajgatást hallott.

Kardiológiai intenzív osztályon volt élettani funkciói leálltak.

tegnap 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:

“ Gondatlanság miatt.”


Ilyen bűncselekmény nem létezik. Ez egy elkövetési magatartás.

Nem gondolnám, hogy bármilyen jogsértésbe bele lehet húzni.

tegnap 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Segítségnyújtás elmulasztása lehetne esetleg, de nem hiszem, hogy megállna.


Ugyanis szombaton, amikor a gondozónő ott járt, a bácsi beszélt és a telefonja foglaltat jelzett. Ez alapján a bácsi éppen telefonált, semmi nem utalt arra, hogy segítségre lenne szüksége.


Ezt hallva a hozzátartozóban sem merült fel, hogy baj lehet. Tehát nem volt elvárható a gondozónőtől, hogy mentővel-rendőrrel-tűzoltóval töresse be az ajtót. Vagy ha a gondozónő bűnös, akkor a hozzátartozó is az.


Egyáltalán nem ritka amúgy, hogy hozzátartozó elvesztésére úgy reagál a család, hogy valakit felindulásból feljelentenek (akkor is, ha egyébként olyan beteg volt, hogy bármelyik pillanatban meghalhatott volna és senki sem tudta volna megmenteni). Aztán pár nap múlva lenyugszanak és "vissza akarják vonni a feljelentést", de hát nem úgy működik az...

tegnap 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!