Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon engedélyezett,...

Magyarországon engedélyezett, hogy gyógyíthatatlan beteget "átsegítsünk a túlvilágra"?

Figyelt kérdés
Vagy csak az orvos? Magánemberként ez emberölés? Vagy az orvos se?
ma 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp emberölés! Orvos sem tehet ilyet!
ma 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Gyilkosság. Akkor is, ha a beteg kéri.
ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De itt Zacher Gábor nem erről beszél? A 33. percben. Vagy félreértem?


https://www.youtube.com/watch?v=1p3zWdBzp3c

ma 10:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy ha így is volt, és jól értem, amit mond, lehet, hogy ő ilyet mondhat egy tévéműsorban, mi baja lehet? Nem fogják bebörtönözni, gondolom. Vagy nem tudom.
ma 10:04
 5/8 A kérdező kommentje:
"voltak lehetőségeim. Kapott fájdalomcsillapítót és nem szenvedett." Lehet, hogy ez nem azt jelenti, hogy a halálig segítette el a fájdalomcsillapítókkal. Nem tudom.
ma 10:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Kétféle eutanázia létezik, az aktív és a passzív eutanázia.

Az aktív eutanázia a "túlvilágra átsegítés"

A passzív eutanázia pedig a "meghalni hagyás"


Magyarországon csak a passzív eutanázia engedélyezett!


Itt le van írva részletesen: [link]

ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 Ha fájdalomcsillapító túladagolással segítette át a túlvilágra, a videót hallgatva emberileg egy jó döntés volt, hiszen felesleges szenvedéstől kímélte meg az édesanyját.


De jogilag ha kiderül, emberölés!

Amit egyébként néhány másodpercel később Puzsér is elmond!

ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Súlyos fájdalmakat átélő betegeknek morfiumot szoktak adni. És mivel egyre jobban fáj, és hozzá is lehet szokni a morfiumhoz, egyre növelni kell az adagot. Viszont mint minden gyógyszernek, a morfiumnak is van mellékhatása. Ez a mellékhatás a légzésdepresszió. Szóval előfordul, hogy az adagnövelés következtében a légzésdepresszió sietteti a beteg halálát.


Ez egyáltalán nem ugyanaz, mint az aktív eutanázia, ahol nem folyamatosan növelik a gyógyszer adagját, hogy ne szenvedjen a beteg, hanem szándékoltan kioltják az életét.


Érdekesség: Ez a katolikus egyház álláspontja is, hogy ha egy gyógyíthatatlan betegnél nem az élet kioltása a cél, hanem a szenvedés csillapítása annak árán, hogy a szenvedés csillapítása miatt kevesebb ideig él a beteg, akkor csillapítható a szenvedés.

[link]


Filozófia iránt érdeklődőknek házi feladat utánanézni Akvinói Szent Tamás által leírt kettős hatás elvének.

[link]

ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!