Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez most komolyan azt fogja...

Ez most komolyan azt fogja jelenteni, hogy a magánegészségügyben is a TBs emberek fognak ücsörögni?

Figyelt kérdés

[link]


Jól értem, hogy mivel az állami egészségügy kapacitása a béka feneke alatt van, majd kötelezni fogják a magánegészségügyi intézményeket, hogy ellássák a TBs betegeket is?

Eddig legalább ha fizettem, akkor nem 3 hónapra, hanem egy hétre kaptam időpontot. Most majd a magánegészségügyet is leterhelik, hogy ott is egy hónapot kelljen várni, meg ülhetek majd a büdös c***nyokkal egy légtérben annak ellenére, hogy én fizetek, ők meg max az alap TB-t fizetik?


tegnap 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ideális esetben a magánegészségügy be lenne tiltva. Az emberek egészsége nem lehet piac-alapú dolog.
tegnap 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebbe semmi nincs, sok helyen így van. A TB oda utal pénzt, ahol kezelnek.
tegnap 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fő kérdés az, hogy mennyit lesz hajlandó ezért az állam fizetni. Mert ha a magánszolgáltató többet fizet az orvosoknak, jobb felszereléseket tart, stb. akkor az többe kerül, vagyis az a térítés, amit az államiban fizetnek ugyanazért a kórházaknak, nem feltétlenül fogja fedezni a magánellátó költségeit, vagyis motiválva sem lesznek, hogy csatlakozzanak ehhez a rendszerhez.
tegnap 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Azért, mert te csóró vagy és nem tudod megfizetni a magánegészségügyet, még nem kellene irigységből mástól is elvenni!


#3 "motiválva sem lesznek, hogy csatlakozzanak ehhez a rendszerhez"

Jó lenne, de szerintem ezek a mocskok majd törvényt hoznak arra, hogy muszáj legyen csatlakozniuk.

tegnap 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
4: ha kényszerítik őket, hogy kevesebbért szolgáltassanak, mint a költségeik, akkor bezárnak a magánszolgáltatók, mert veszteséggel nem fognak működni, szóval a kényszerítésnek sok értelme nincs
tegnap 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Justinianus ***** válasza:
És majd előbb behívják őket, mint téged, milliomost. :)
tegnap 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem kell milliomosnak lenni ahhoz, hogy magánegészségügybe járj.

De ha egy szimpla laborvizsgálatra a TB labortól 2 hónapra kapok időpontot, a magánlabor meg az adott héten megcsinálja 15 ezerért, nyilván az utóbbit fogom választani.

Egyébként süt az irigység a hozzászólásodból.

tegnap 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!