Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utólag behajthatnak rajtam...

Utólag behajthatnak rajtam adókat?

Figyelt kérdés
Örököltem egy házat. Akitől örököltem, évekig nem fizetett adókat, házadót stb. Ezt nemrég tudtam meg. A hagyatékin a közjegyző erről nem tájékoztatott, és a ház sem volt leterhelve a nyilvántartás szerint sem. Így hogy én lettem a ház tulajdonosa, utólag behajthatják rajtam ezeket az adósságokat? Nyilvàn nem fogadtam volna el a házat sem ha a javak mellett vannak adósságok is.
tegnap 17:48
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
76%
Milyen országból írsz? Magyarországon tudtommal nincs házadó, ingatlan adó is csak eladásnál jelentkezhet.
tegnap 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, nem csak a vagyont, a tartozásokat is megöröklöd. Aztán a közjegyző meg honnan tudhatta volna, menny adót fizetett a rokonod?
tegnap 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
1: Van helyi ingatlanadó.
tegnap 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincs a házra terhelve, akkor rajtad nem hajthatják be
tegnap 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs leterhelve.
tegnap 18:03
 6/7 DK-s ***** válasza:

Nagyon hasonlóan jártam pont mostanában!


Adótartozás esetén nem hajthatják be, mert nem terhelték az ingatlanra, a tartozó személy pedig nem te vagy. Az adótartozás teljesen más, mint a polgári.


A polgárit behajthatják, de csak az örökség mértékéig. A saját vagyonoddal nem felelsz.


Az én esetemben a tartozás a többszöröse volt az örökölt vagyonnak, és kaptam fizetési felszólítást. Felhívtam őket telefonon, és közöltem hogy nem fogom kifizetni a teljes tartotzást, mert csak az örökség mértékéig vagyok köteles. Ezzel egyet értett az ügyintéző, pár pillanat múlva már mondta is az örökölt összeget, és hogy két részletben fizethetem ki. A tartozás fennmaradó részét nem követelik, amire küldtek egy teljesen korrekt szerződést amit nekem csak tanúztatni és aláírni kellett, majd az egyik példányt visszaküldeni. A részükről már érvényesítve volt.


Kifizettem, és MA kaptam meg a nyilatkozatukat, hogy továbbá semmiféle követelést nem támasztanak velem szemben.

tegnap 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
tegnap 20:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!