Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki doktornak identifiká...

Ha valaki doktornak identifikálja magát, miért nem hívathatja magát úgy hivatalosan?

Figyelt kérdés

Én doktornak tartom magamat, viszont hivatalosan nem nevezhetem át magam annak.

Egyszerűen, én doktor vagyok.Szeretem a fehér köpenyt hordani,a hangot, amikor csattan a kesztyű, meg a klór illatát.


Ez az identitásom.


Viszont, ezzel senkinek nem ártok.Nem akarok valójában az emberek szájában vagy fenekében matatni.


ma 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert ez egy jogi kategória. Vagy van olyan végzettséged, ami feljogosít e cím használatára, vagy nincs. Neked nincs, tehát nem vagy doktor és kész.

Egy példa, hogy értsd: attól, hogy az emberekkel Kovács Sándornénak hívatod magad, még nem leszel Kovács Sándorné. Csak attól, ha összeházasodsz Kovács Sándorral ès ebben a formában veszed fel a nevét. Pedig ez sokkal könnyebb és gyorsabb, mint doktori címet szerezni...

ma 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Azt csinálsz, amit akarsz, amíg nem tévesztesz meg másokat úgy, hogy az egészségüket veszélyezteted.


Értem én, hogy ez valami elcseszett transzfób mentális gyakorlat akart lenni, de annak eléggé impotens.

Ha kicsit is érdekel az orvostudomány, akkor utánanézhetsz a nemi identitás fogalmának. Ezt ugye nemi hormonok alakítják ki az agyban párhuzamosan a testi jellegekkel. Aki transznemű, az tudja, hogy fenotípus szempontjából milyen nemű, mégis a feljebb említett agyi folyamatok miatt másik nemhez tartozónak érzi magát. Ez az inkontinencia vezethet nemi diszfóriához.


Ezzel vesd össze az orvoslétet: az, hogy valaki orvos, az azon múlik, hogy orvosként dolgozol stb., mind külső dolgok. Ha ennek ellenére mégis orvosnak hiszed magad még a bugyuta poénodon kívül is, az egyszerűen elmezavar.

ma 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%

1.

"Azért, mert ez egy jogi kategória. "


ezzel az erővel meg az a férfi aki nőnek képzeli magát az meg azért nem lehet mert az meg egy biológiai kategória

ma 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: inkontinencia = inkonzisztencia
ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Viszont, ezzel senkinek nem ártok."

Ha csak otthon játszol orvososdit, mint egy gyerek, akkor nem ártasz.

Ha komolyan gondolod és ezzel embereket megtévesztesz magadat orvosnak kiadva, akkor az kuruzslás, és büntetőjogi kategória.

ma 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!