Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthető valaki aki...

Feljelenthető valaki aki kamuzott társkeresőn?

Figyelt kérdés
Szerintem másnak adta ki magát, de nem károsított meg, nem tudom ki, csak képernyőfotók vannak.
ma 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Persze.
ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Maximum ha más személyiségével élt vissza, de akkor is az adott illető intézkedhet és nem Te.
ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Bármiért feljelenthetsz barkit, ez alanyi jogod. Az más kérdés hogy bűncselekmeny hiánya miatt megszüntetik az eljarast.


Aztán a másik jelenthet fel hamis vád miatt, vagy magánvadas eljárasban rágalmazásért. Esetleg ha a személyisegi jogai csorbultak, akkkor polgári peres eljárásban nyújthat be keresetet és kártérítési igényt.


Bár polgári pert Te is indíthatsz. Azt is kb. bármiért lehet, ha jól ven megfogalmazva. Pl lekileg megviselt, esetleg károd keletkezett (idő, pénz) a hazugsága miatt, stb. Aztán ha nem nyersz, max fizetheted az Ő ügyvedjét is.

ma 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Én egyszer kamuztam mert azt mondtam hogy szőke a hajam közben meg barna most lehet hogy kopogtatnak az ajtón majd?!
ma 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó voktam...


Mi az hogy nem károsított meg? A randi előtti csetelés, a randira készülődés, utazás, ez mind idő, és költség jól kifejezhető értékben. Anyagi, és nem anyagi jellegű kár ért.


Bár elég nevetséges, mondjuk 20 ezer forint miatt perelni valakit. Az ügyvéd még vidéken is minimum a 10x-e.


Ráadasul valszeg nem nyered meg. Mert az online társkeresés olyan tevékenység, amivel számolnod kellett hogy nem valós fotót küldesz. És azt is nehéz lenne bizonyítanod, hogy ha a saját fotóját küldi, akkor biztos nem randizol vele... :D


De persze próbálkozni lehet... :D

ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 nem utolsó, hanem a #3 voltam...
ma 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Mik ezek a d betűk?
ma 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hova gondolsz ***** válasza:

Bocs az off-ért.

7-es, a :) a mosoly jele, a :D pedig a hangos nevetés. Úgy kell nézni, hogy 45 fokkal elfordítod felfelé, és akkor a : a két szeme, a ) vagy D a szája.

ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

#4:

Nem. Mert a csalás Btk beli tényállásához teljesülni kell a jogszabály azon fordulatát, hogy anyagi haszonszerzés végett csinálod.


Ha viszont rád tudnák bizonyítani, hogy a hajadról azért hazudtál, mert a randipartnerednek csak így tetszettél vokna, és a célod ezzel csal az volt, hogy egy jót kajálhass a randin, akkor már bajban lennél..


Ha meg üzletszerűen, bűnszövetségben követed el, akkor már gyűlnek az ével :D :D


De nálad is igaz, a randi partnered még polgári pert indíthat, hogy Őt ezzel mekkora kár érte.

ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!