Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami mód az ujjlenyomat...

Van valami mód az ujjlenyomat adásának kikerülésére a személyi igazolvány készítésekor?

Figyelt kérdés
Ma voltam újat igényelni, el is készítették az arcfotót, de itt félbemaradt az ügyintézés, mert ujjlenyomatot kértek, mondván, 'kötelező'. Ezt én elutasítottam, mert szerintem felháborító! És így nem akarják kiállítani az okmányt. Mi a fenéért kell ujjlenyomat ehhez?! Csak szerintem botrányos ez az egész, vagy más is így gondolja?

ma 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nincs rá mód, már évek óta így készítik az e-személyiket. Még chip is van benne pár adattal.
ma 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
EU előírás, nincs kibúvó.
ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nincs, ahogy mondták, kötelező.
ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Molyember ***** válasza:
92%
Egyrészt kötelező, másrészt meg ha akarják, úgyis megszerzik. Más kérdés, hogy annyira nem vagy fontos, hogy akarják.
ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

"Csak szerintem botrányos ez az egész, vagy más is így gondolja?"

Nem csak szerintem, betörők, rablók mind ki vannak akadva. Nem értem, akinek nincs titkolni valója miért fél ettől az ujjlenyomatos dologtól?

ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!