Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Magyarországi lakcímem...

Ha Magyarországi lakcímem van, van időkorlát arra vonatkozóan, hogy meddig tartózkodhatom Szerbiában?

Figyelt kérdés

Jelenleg Szerbiában élek és dolgozom.

Jelenleg a Családi vállalkozást vezetem édesapám helyett, aki lebetegedett és pár évre biztosan én kell hogy vezessem a céget. Na most ez minden napos munka, egyedül 3 hónap van, amikor nincs szükség rám.


Nem kertelek, Szerbiában be fogják vezetni a kötelező sorkatonaságot, amit úgy próbálnék megoldani, hogy áthelyezem a lakcímem Magyarországra.

Az lényegtelen hogy evvel fel kell mondanom hivatalosan, vagy hogy nem lesz már szerb lakcímem.


Nekem az a fontos hogy a kb 3 X3 hónapot Szerbiában tudjam tölteni, hisz nem hagynám veszni a 200éve működő vállalkozásunkat.


Tehát:

Ha Magyarországi lakcímmel rendelkezem, ettől függetlenül tartózkodhatom Szerbiában évi 9 hónapot?


ma 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen állampolgár vagy?
ma 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jelenleg szerb-magyar kettős állampolgár vagyok és csak Szerbiában van bejelentett lakcímem.


Emiatt gondoltam, hogy lemondanék a Szerb lakcímről és bejelentkeznék Magyarországi lakcímre.

ma 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:

értem akkor rád is vonatkoznak a szerb törvények.

Lehet hülyeséget mondok de ha van szerb állampolgárságod és sorozás van akkor nem léphetsz be Szerbia területére mert akkor mennek kell be. Tehát kb az ország területét is el kell hagynod hogy megússzad ezt. Nem olyan könnyű megúszni a sorkatonaságot

ma 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!