Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik jogszabály szabályozza...

Melyik jogszabály szabályozza az internetes vásárlás szabályait?

Figyelt kérdés
Egyik webboltban vásároltam: kiválasztottam, megrendeltem, majd átvettem és kifizettem. Kiderült, hogy többet számláztak mint amennyi a megrendelt áru ára volt. Azt mondták joguk van ehhez olvassam el az ÁFSZt. Szerintem ez a vásárlók megtévesztése, sima lopás. Azon az áron kell adni, mint ami a webboltban volt.

tegnap 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Elállási jognak nézz utána.
tegnap 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit írt az ÁSZF, mire hivatkozik az eladó? Hogy fenntartja a jogot az árváltozásra? Az még kevés.

Mert két eset lehetséges:

- leadod a rendelést X összegben, azt visszaigazolja X összegben. Ha utána emeli meg, nem vonatkozik erre a rendelésre.

- leadod a rendelést X összegben, időközben megváltozik Y-ra. Ebben az esetben valahogy vissza kellene jeleznie, hogy megváltozott az ár, ezt elfogadod-e (igen: visszaigazolja a sikeres rendelést; nem: törlésre kerül a rendelés).


Tegyük fel, hogy nem történt ilyen. Tehát utánvételnél azt mondja a kézbesítő, hogy többet kell fizetned, mint amire számítottál. Miért fizetted ki és miért nem tagadtad meg az átvételt? Ehelyett ráutaló magatartással elfogadod az emelt árat, mert hajlandó voltál így is kifizetni, amire ő majd hivatkozhat védekezésként.

Mindenesetre van még egy mentőöved: online rendelésnél 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz. Elállsz, visszakapod a pénzed, és nem vásárolsz ott többet.


[link]


A jogszabály simán a Ptk. szerződéskötési fejezetei.


"6:66. § [Az ajánlat elfogadása]

Az ajánlatot az azzal való egyetértést kifejező jognyilatkozattal lehet elfogadni.

6:67. § [Új ajánlat, módosított elfogadás]

(1) Az ajánlattól lényeges kérdésben eltérő tartalmú elfogadást új ajánlatnak kell tekinteni.

(2) Az ajánlattal való egyetértést kifejező jognyilatkozat elfogadásnak minősül akkor is, ha lényeges kérdésnek nem minősülő, azt nem érintő kiegészítő vagy eltérő feltételt tartalmaz. A kiegészítő vagy eltérő feltételek ebben az esetben a szerződés részévé válnak, kivéve, ha

a) az ajánlat az elfogadás lehetőségét kifejezetten az ajánlatban szereplő feltételekre korlátozta; vagy

b) az ajánlattevő késedelem nélkül tiltakozik a kiegészítő vagy eltérő feltételekkel szemben."


Adott esetben ha téged nem tájékoztattak az eltérő tartalmú szerződésről (vételár változása) a 6:67.§ (1) szerint, akkor egyrészt az előző ajánlat (eredeti vételár) hatálytalanná vált, az új ajánlatra nem teljesülhetett a 6:66.§ szerinti elfogadás. Kérdés, hogy pár száz vagy ezer forint miatt te mekkora balhét akarsz csinálni. Egyszerűbb elállni és akkor nincs okozott kár sem. Majd hagysz a publikus véleménynyilvánító felületeken 1-2 véleményt.

tegnap 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kosárban amikor megrendelted mennyi volt az ár? Az emailben amit küldtek a rendelésről abban mennyi volt? Kevesebb mint a számlán?
tegnap 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!