Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet problémám abból ha...

Lehet problémám abból ha külföldi online kaszinóban játszok, de adózok utána?

Figyelt kérdés

Konkrétan az unibet-ről lenne szó.

A NAV oldalán ezt találtam erről: [link]

Így fogalmaz:

"Az illegális sportfogadás nyereménye

A tiltott online sportfogadásból származó nyeremény után a nyertes magánszemélynek adót kell fizetnie."


Nem áll szándékomban adót csalni, tiszta sor, hogy befizetem utána az adót. De egyrészt itt csak a sportfogadásról írnak. Ugyanez vonatkozik az online kaszinójátékokra is? (Rulett, Blackjack, stb.)

Illetve az "illegális" és a "tiltott" szavakon akadt meg a szemem.

Bajba kerülhetek annak ellenére, hogy befizetem utána az adót?

Ha ""tiltott" és "illegális" akkor miért fogadja el a nav az adót?

Tudom, hogy voltak már hasonló kérdések de tudom, hogy azóta már változott a törvény. Köszönöm előre is!


ma 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:
47%

Nehogy befizesd. Az csak problémát okozna. Lehet, pont akkor szállnának rád, megbüntenének, hisz illegális már a játék is. Amúgy a veszteséged után sem kapsz, miért adóznál a nyereményből. Ha jövőre vesztesz, akkor mi van... sok ember adót csal valamilyen módon szinte.

A Fidesz meg az MSZP ne lopjon inkább.

ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!