Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás fellebbezés/vis...

Névváltoztatás fellebbezés/visszavonás?

Figyelt kérdés

Névváltoztatási kérelmet nyújtottam be, évek óta terveztem. Tűkön ülve vártam az eredményt, ami a várakozás után meg is érkezett: sikerült.

Azonban: attól tartok, hibát követtem el. Ez az egész procedúra ráébresztett, hogy mégsem volt olyan szörnyű az eredeti nevem, mint ahogy hittem. Úgy érzem, hogy felesleges kört futottam.

Imádtam ezt a nevet gondolatban, de már most attól rettegek, hogy az egyszerű, magyar valóságban hogyan és hány alkalommal cs*szik majd el a kiejtését véletlenül vagy szándékosan.


Új okmányaim nincsenek még, ezeket majd a jövő héten csináltatom meg.

Van bármilyen mód arra vonatkozóan, hogy úgymond, visszavonhassam ezt, és az eredeti nevemet viselhessem?

Úgy tudom, hogy 5 év után lehet újra kérvényezni. De van más opció ezen kívül?



ma 00:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Elhamarkodottan döntöttél, vállald a következményeit...


Nem véletlenül kell megindokolni, és megfontoltan átgondolni egy névváltoztatást, mert megbélyegtj az életed. A neved a Te részed. Eszerint ismernek, azonosítanak az emberek...


Azzal, hogy rájöttél a kérelem benyújtása után, hogy nem kellett volna, tükrözi meggondolatlan döntéshozatalodat.


Ha elfogadták, és az anyakönyvvezető megváltoztatta hivatalosan a nevedet, nincs visszaút...


Ettől függetlenül nem hivatalos helyeken úgy mutatkozol be, ahogy akarsz, Facebookon úgy maradsz jelen, ahogy akarsz, barátaiddal, szeretteiddel úgy hívatod magad, ahogy szeretnéd, hivatalosan meg majd 5 év múlva visszatérhetsz a régi kerékvágásba.

ma 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!