Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvérem beköltözött a...

Testvérem beköltözött a közösen megörökölt ingatlanunkba, hogy juthatnék hozzá a részemhez pénzben?

Figyelt kérdés

Én eladnám, és meg akarom kapni a pénzem az eladásból, de ő nem akarja, ott akar lakni családostul.

Neki van amúgy másik háza, nem lenne nagy gond neki eladni sőt elég sok pénze van, simán meg is tudná venni a részem. De magának vindikálja. Mit tegyek? Hogy pénzt lássak a dologból.



szept. 18. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A közös tulajdon megszüntetése a megoldás ilyen esetben tehát keress egy ügyvédet.
szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mad Max2 ***** válasza:
100%
Per útján kell a közös tulajdon megszüntetését kieszközölnöd
szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kösz, nem is tudtam, hogy van ilyen. Ekkor hogy állapítják meg, mennyit kell fizetnie nekem? És ha nem tud? És ha közben kiköltözik és nem akar? Sokba kerül az eljárás nekem? Nincs más megoldás, pl. valamilyen lakbért kapnék, arra perelném? És akkor vagy fizetné vagy kiköltözne és talán eladhatnánk. Mennyi kb. egy ilyen lakbér, jelentős, piaci összeg vagy kevesebb?
szept. 18. 09:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédhez menj mindenképp!!
szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mad Max2 ***** válasza:
100%
Ügyvéd kell hozzá
szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ha elindítok egy eljárást, akkor belemegy hogy megveszi, megegyezünk egy összegben, különben elárverezik és szinte semmit sem kapna?
szept. 18. 10:07
 7/11 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Érdemes elöször a testvéreddel beszélni....


Hogy vagy kifizeti a felét, vagy perre viszed


Ha értelmes akkor meg fogtok egyezni.

szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem értelmes. Lakbérrel nem érhető el ez a dolog?
szept. 18. 10:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd jó ötlet.
szept. 18. 10:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Első körben kérj a részedre bérleti díjat. Ha nem tetszik neki, akkor lehet az ügyvéd és a per a következő lépés.
szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!