Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cigány szomszédom halálosan...

23Shinra kérdése:

Cigány szomszédom halálosan megfenyegetett, illetve a kutyája is többször nekem támadt, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Na egy társas házlakója vagyok, a földszinten, és a velünk szemben élő cigány szomszéd kutyája minden egyes alkalommal amikor kijövök a lakásomból, ugatva nekem szalad. ( Habár megharapni nem harap meg, de eléggé ijesztő és zavaró az eset). Legutóbb rá szóltam hogy "menj innen " illetve mertem szólni a gyerekének, hogy ne az én ajtóm előtt játszon.


Ekkor elkezdett fenyegetni, hogy ha még1x hozzá szólok a gyerekéhez, engem megfog verni, illetve tett utalást arra hogy betör a lakásomba,illetve h bejön a lakásomba és megfog verni.


Sajnos egyedül voltam, tehát tanum nem igazán van rá, nem tudom mit tehetnék.


Később hallottam hogy egy börtön töltelék cigányról van szó, és szerintem ő tényleg nem lenne szívbajos nekem jönni, vagy megkéselni.


Jogi lépéseket nem merek tenni ugyan úgy, mert mire kijön a rendőr 5x megver, vagy ha a fülébe jut hogy feljelentettem félek hogy csak olajat öntenék a tűzre.


Velem él az anyukám és az öcsém is, tehát őket is félek kitenni ennek a veszélynek, ha ilyet tennék.



#Cigány fenyegetés
szept. 13. 05:13
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Pont fordítva.

Ha sittes akkor féli és tiszteli a hatóságot.

Ha meg feljelented látni fogja hogy komolyan gondolod.


A renfőrøknmeg elmondják majd neki hogy viselkedjen vagy megy vissza a ge cibe a börtönbe.

De életveszélyesen megfenxegetett és büntetett akk lehet egyből be is viszik.

szept. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Amennyiben azt látja hogy áldozat típus vagy, nem mersz fellépni hivatalosan vele szemben, addig nem is fog változtatni.

Másokkal nem ilyen a házban? Mert ha többen panaszt tesztek ellene, az hatásosabb.

Rokonságban sincs aki elbeszélget vele, hogy nem vagy egyedül?

szept. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
A gyilkossággal fenyegetés emberölés előkészületének is minősülhet, de minimum zaklatás.
szept. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fsms ***** válasza:
67%
Próbáld meg a telefonodon rögzíteni a fenyegetőzését. Add oda a rendőröknek , segít.
szept. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Lehet hogy próbaidőn van, akkor "odafigyelnek" rá a rendőrök.
szept. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is volt hasonló, az emeleten egy önkormis lakásban voltak pirézek, zokszó nélkül kihívtuk rájuk a zsarukat, amikor randalíroztak. Még kérdezte is egyszer az egyik, hogy "ki hívta ki a rendőrt?" mondom "nem tudom" és annyiban is maradt.

Szerencsére nálunk pár hónap után kitették őket.

szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha egy kutya nem harap meg azonnal,akkor az csak haverkodas a reszerol. Simizd meg inkabb.

A gyerekeket nem korlatozzak. Sertetted az egojat a szomszednak.

Mar eleve nem fogadtad a kutyaja baratkozasi szandekat meg a gyereket se ugy kezelted . Kedvesen is meg lehet szabadulni az atkozott kisgyerekektol.

Egyszeruen csak megsertodott,azert fenyegetett meg.

szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemi megàllító erővel rendelkező önvédelmi eszközök minél koràbbi beszerzése. Ne kelljen hasznàlni de biztos ami biztos. Majd a fenti tanàcsok közül valamelyik megfogadàsa.
szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!