Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd ellen tehetek feljele...

Szomszéd ellen tehetek feljelentést ha videó felvételem van arról, hogy bántja a kutyáját?

Figyelt kérdés

Szomszédnak van egy tacskója és néha éjszakánként amikor ugat akkor bántani szokta meg üvöltözik vele.


Most éjszaka is ez volt, ugatott megállás nélkül, szomszéd ordítozni kezdett. Én gyorsan kirohantam az erkélyre egy kamerával és pont felvettem, ahogy a ruha szárítót az erkélyről kivágta és eltalálta vele a kutyát, közben üvöltözött, hogy "dögölj meg te féreg korcs".



aug. 30. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Csodás környéken lakhatsz...


Azt nem tudom, jogilag ez kimeríti-e a bántalmazást, utána kell nézni a vonatkozó jogszabályokban...

aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem tehetsz.


Sosem értettem, hogy miért van szinte mindenkinek kutyája.

Főleg annak, aki utálja a kutyákat/ kényelmetlen a kutyatartás/ nincs ideje rá stb.

Minden 2. háznál van kutya. Nagy részük idegbeteg, mert senki sem foglalkozik vele. Sétálni nem viszik. Csak kint van az udvaron és ennyi.


Én utálom a kutyákat, ezért nem is tartok, pedig van egy nagy kertem.

aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem értettem, hogy miért van szinte mindenkinek kutyája."


Nagyon egyetértek! Nem vagyok az elkényeztetés híve, de ahogyan a legtöbb kutyával bánnak (vagy nem bánnak sehogy), azt szomorú látni.

aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Falun kell a kutya mindenhova. Annyira alap mintba tető a házon.

Miért kell? Mert ugat.

aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha a szomszédba átvideózol akkor én a szomszéod helyében már kioltottam volna az életed.
aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Bayert kellene oda láncra verni valamelyik ház mögé, ha csak azért kell a jószág, mert ugat.
aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért van neki tacskója, hogy a patkányokat elvadítsa.


1 éve van nála a kutya, most van az évfordulója pont és emlékszem ezzel indokolta tavaly.

aug. 30. 10:00
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, a tacskó kotorék kutya, de a bántalmazást állatok esetében csak a testét érő tettleges megnyilvánulás meríti ki. Az, hogy üvöltözik vele, csak a gyermekek esetében lehetne pszichés bántalmazásnak besorolni, állatoknál nem. Ha pl. veri, vagy rugdossa, az már más kérdés. Mikor ugatott a kutya? Nem lehet, hogy a lakók miatt kiabált vele, hogy ne zavarja őket, mert pihenni szeretnének?
aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#5 Nyilván xD
aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Éjszakára be kell engedni valahova a kutyát, garázsba, kamrába, ha már a lakásba nem akarja. Akkor nem fog ugatni. Bár felnőtt kutyát már nehéz rászoktatni, hogy bezárják valahova. De hiába üvöltözik vele, hiába vágja hozzá a ruhaszárítót, attól még ugatni fog. Egyedül az segíthet, ha bezárja valahova, ahol nem éri semmi külső inger. Nehéz lesz.. Hiába videózod, a jegyző azzal utasít el, hogy a kutya dolga, hogy ugasson. A gazda nem fog rá költeni, de te vehetsz egy ultrahangos ugatásgátlót, amit a kutya felé irányítasz éjszakára. [link]
aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!