Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyakönyvi kivonat megváltozta...

Anyakönyvi kivonat megváltoztatása,anyuka nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy,adott egy 1,5 éves gyermek aki az anyuka nevén van apuka sehol nincs feltüntetve mert nem volt ott a kórházban mikor született (sajnos egyéb okok miatt).

Viszont most szeretné a nevére venni.Az anyakönyvi kivonatrol van másolata az apukának,de ő anyuka nélkül akar intézkedni.

Lehetséges ez, hogy anyuka bele egyezése nélkül folytasson le ezzel kapcsolatban valamit "titokban" vagy egyedül esetleg? Vagy nem tud semmit csinálni?

Köszönöm előre is a válaszokat



aug. 15. 22:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most kicsit megnyugodtam
aug. 15. 23:03
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott van a kórházban apuka, akkor se úgy működik, hogy akkor az ő nevén lesz
aug. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok házasok és apai elismerő sincs, akkor jogilag annyi köze van a gyerekhez, mint nekem 🤷🏼‍♀️. Semmit sem tud intézni egyedül, a beleegyezésed nélkül. Hiába lett volna bent a kórházban, az semmit sem jelent, ha nincs beleegyező, akkor csak te szerepelsz az anyakönyvin, hiába áll ott.

-vagy tesztek apai elismerő nyilatkozatot, ahol mindkettőtöknek személyesen kell megjelenni. Ott a nevét is meglehet változtatni, ha beleegyezel (az apasági nyilatkozat nem jár automatikus névváltozással, maradhat a neveden attól függetlenül, hogy az apa neve is felvan tüntetve)

-pert indít, hogy ő az apa. Arról meg nyilván tudni fogsz, mert beidéznek 🤷🏼‍♀️.

Egyedül semmit se tud intézni a gyereknek, mert per pillanatban jogilag semmi köze hozzá.

aug. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nekiadnám az eredeti akvi kivonatot (semeddig nem tart utána másikat szerezni), mondanám, hogy menj, intézd, majd jól kiröhögném, mikor visszakullog, hogy nem sikerült :D
aug. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen,azt el felejtettem hogy csak nyilatkozattal lehetett volna a kórházban is mert még rá is kérdeztek.

Hát igen,én is hiába mondtam hogy nélkülem semmit nem tud csinálni 😅

aug. 16. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!