Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyakönyvi kivonat megváltozta...

Anyakönyvi kivonat megváltoztatása,anyuka nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy,adott egy 1,5 éves gyermek aki az anyuka nevén van apuka sehol nincs feltüntetve mert nem volt ott a kórházban mikor született (sajnos egyéb okok miatt).

Viszont most szeretné a nevére venni.Az anyakönyvi kivonatrol van másolata az apukának,de ő anyuka nélkül akar intézkedni.

Lehetséges ez, hogy anyuka bele egyezése nélkül folytasson le ezzel kapcsolatban valamit "titokban" vagy egyedül esetleg? Vagy nem tud semmit csinálni?

Köszönöm előre is a válaszokat



aug. 15. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges.Akkor kapja az anya nevét a gyerek általában ha nincs apa megjelölve. Ha te még csak meg sem vagy jelölve a születési anyakönyvi kivonaton, akkor konkrétan semmi közöd a gyerekhez.
aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,én az anyuka vagyok egyébként
aug. 15. 22:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, azt gondoltam az apa.:)

De tényleg ne aggódj emiatt. Nincs olyan ,hogy nélküled megváltoztathassa az apa a gyereked családnevét. Hozzáteszem, ha kitöltöttetek volna egy apasági nyilatkozatot akkor kerülhetett volna a gyerek az ő nevére akár ott van, akár nincs. Az enyém sem volt ott a szülésen, de a gyerekünk az ő családnevét kapta.

aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem volt apasági nyilazkozatunk sem szóval, automatikusan az én nevemre került. Én bele egyeztem ,ha együtt elmegyünk akkor el intézzük.De akkor is fújja hogy ő el tudná intézni egyedül is akár..
aug. 15. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tudja. Ennyi erővel szomszéd is a nevére vehetné egy szép szerda délután, miután azt mondja elviszi sétálni :)
aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Apasági nyilatkozat nélkül nem fog neki menni, ahhoz pedig kellesz te is. Jó ha van amúgy a gyerektartás miatt🙈 és akkor lesz névváltoztatás, ha te is beleegyezel.
aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom, mindent elmagyatáztam neki ezzel kapcsolatban amit tudok és rá is bólintott hogy rendben.De nagyon hajthatatlan egy ember sajnos így is 😅
aug. 15. 22:48
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot csinálhat az apa:

1. Apai elismerő nyilatkozatot tesz, ahol a gyerek nevéről is megegyeztek - ehhez szükség van mindkét szülő aláírására, nem tudja egyedül intézni

2. Ő is indíthat pert az apaság megállapítására - nyilván erről is értesülnél

Szóval nyugi, ha el is kezdene valamit szervezkedni, tuti, hogy gyorsan falakba ütközik.

(Persze van még egy harmadik lehetőség is, hogy úgy kérvényezitek a névváltoztatást, hogy hivatalosan ő továbbra sem lesz az apja, de ez főleg kizárt az a te, mint egyetlen szülő hozzájárulása nélkül.)

aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ért belőle, menjen, csinálja.

Majd ha ott várt órákig a semmire, rájön.

aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá. Ha neked nem hisz, majd a hivatalnak kénytelen lesz.
aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!