Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ingatlan adásvételi szerződ...

Az ingatlan adásvételi szerződését amikor az ügyvéd megírja fel kell olvasnia a jelen lévő eladónak és vevőnek?

Figyelt kérdés

aug. 11. 21:37
A kérdező szavazást indított:
Fel kell olvasnia
Nem kell felolvasnia
19 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy legalább szóban tájékoztatnia hogy mi van benne?
aug. 11. 22:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Az van benne, amiben a 2 fél megegyezett, az ügyvéd csak leírja.


Normális ügyvéd elküldi előre, és mindkét félnek van ideje elolvasni.

Ha nem küldi el előre, akkor meg a helyszínen szépen végigolvasod, no problem.

aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédeknél úgy megy, hogy elolvasod a szerződést és értelmezed. Általában nem aláírásnál dugják az orrod alá az adásvételit, el lehet előzetesen kérni, megvitatni, ügyvédtől kérdezni, ha valami nem tetszik benne, azt megváltoztatni.

Közjegyzőknél szokás felolvasni, de azok más szerződések:banki hitel stb.

aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk anno felolvasta az ügyvéd.
aug. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasom fel soha, bele is halnék. Egyszer ültem közjegyzőnél, és végighallgattam egy ilyet, attól is kész voltam :) De olvasni nem tudó, vagy magyarul nem tudó ügyfélnél az okiratban szerepelnie kell annak, hogy vagy az ügyvéd, vagy egyik tanú felolvasta az okiratot (vagyis ahogy a Ptk. fogalmaz, a "tartalmát megmagyarázta"), és ha már az okiratban ez szerepel, érdemes a valóságban is megcsinálni :))

Ami a szóbeli tájékoztatást illeti, nyilván 1-2 dolog azért el szokott hangozni. Különösen ha korábban az előzetes megbeszélések során volt vitás kérdés, akkor érdemes kitérni rá, hogy milyen szöveg került a végső változatba. Ha adásvételit írtok alá, szerződő félként ne zavarjon semmilyen külső körülmény, nyugodtan olvasd végig alaposan a szerződést.

aug. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legutóbb a kezembe adta, hogy olvassam el. (A vevőnek is egy másik példányt.)

Ami így meg is felelt, mert hallott szöveget aránylag nehezen tudok értelmezni. (Biztos ennek is van valami elnevezése, mint olvasás esetén a diszlexia.) A lényeg persze meglesz, de korántsem olyan részletességgel, mint ha a szememmel látom.

Felolvasás esetén idő sincs a kérdéses részek átgondolására, olvasáskor meg le lehet lassítani.

aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!