Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtási igényper indításá...

Végrehajtási igényper indításának mi a menete?

Figyelt kérdés
Van egy követelés ellenem, ami már végrehajtási szakaszban van. Viszont úgy gondolom, hogy a végrehajtást kérő korábban kárt okozott nekem aminek az értéke pont fedezné az én tartozásomat felé. Lehetne ezt valahogyan perre vinni?

aug. 5. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már végrehajtási szakaszban van, akkor nagyon elkéstél. Külön pert indíthatsz.
aug. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igényper kérdező!


Ahogy az 1-es írja, külön (kártérítési) pert kell indítanod.

aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha esetleg most indítanám el, nem lehetne kérni esetleg, hogy addig függesszék fel a végrehajtási ügyet?

aug. 5. 15:47
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha kártérítési pert indítok ott lehetne kérni beszámítást?
aug. 5. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert a két per teljesen különböző jogalapól származik.


A végrehajtás felfüggesztését akkor kérhetnéd, ha a végrehajtási peredben (már ha lenne ilyen pered) a végrehajtási eljárás jogalapját is sérelmezed vagy a végrehajtási perednek valamilyen előkérdése lenne a kártérítési perben hozott döntés, ami nélkül nem dönthető el a végrehajtási pered.


A végrehajtást kérővel szembeni egyéb - nem a végrehajtási jogalapot illető - pered nem része a végrehajtási pernek, így azt nem is függesztheted fel.

aug. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mire szeretnél beszámítást?


Csak azonos jogalapból származó, egynemű követeléseket (kölcsönös pénzköveteléseket) tudsz beszámítattni.


Ez akkor működik, ha Te is - egy külön jogviszonyból eredően (aminek semmi köze a végrehajtáshoz) - tartoznál a végrehajtást kérőnek. Ebben az esetben lehetne a keresetedben beszámítást tenni.

De a végrehajtási ügyedc nem ilyen.

Az egy nemperes eljárs és a jogalapja végrehajtható határozat.


A mostani végrehajtás alatt lévő tartozásodat akkor tudtad volna beszámítattnai, ha még a kártérítési pert még a végrehajtás előtt megindítod.

aug. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Tehát akkor mindenképpen kártérítési pert kellene indítanom, hogy érvényesítsem a követelésemet. Annak egyébként van elévülési ideje? Úgy értem pl. azt nekem kell meghatározni, hogy mikortól keletkezett a kár, stb?
aug. 6. 07:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!