Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kormány kötelezi a...

Ha a kormány kötelezi a szűrővizsgálatokat akkor ahhoz fizetett szabadnapot is köteles lesz biztosítani a munkaviszonyban lévő emberek számára?

Figyelt kérdés
júl. 22. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lenne jó. Főleg, ha egy embernek többfelé is mennie kell, pl. 50-65 közötti nőknek mind a három van. Vagy tegyék lehetővé, hogy egy napon egy helyen túl lehessen esni az összes kötelező vizsgálaton. Pl. egy nő elmegy egy napon méhnyak vizsgálatra, akkor aznak a bélszűrés is lehessen meg, természetesen a mammográfia is. Kis logisztikai probléma, hogy az egyiket 3, a másikakat 2 évente teszik kötelezővé.
júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bazaltkaroly ***** válasza:
Ha nem is szabadnap, de lehet beleszámolják a munkaidőbe, mert a munkád miatt csinálod. Eddig is voltak vizsgálatok munka miatt, és az én mulatóhelyeimen is megoldottuk. Volt ahol elmentem reggel megcsinálni, majd bementem, és volt ahol azt mondták, hogy nem kell aznap bemenni, csak ne egyszerre menjen el mindenki.
júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alap, hogy ezt munkaidőben kell végezni fizetetten. Bár most hogy belegondolok nem tudom hogy lehet a logisztikát megoldani hisz hatalmas a várakozási idő, akár egész napos program is lehet simán. Azon kívül hogy tudják eloszlatni az embereket, szinte minden munkahelynek össze kellene futtatni az adatokat valamilyen adatbázisba, hogy honnan mikor mennyi ember menne és hova. Nincs ez átgondolva szerintem még ezen a szinten csak lett egy ötlet és az törvénybe gyorsan betették.
júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Salátatörvénybe rejtve" Jó nem?🤣
júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!