Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végül Mi lett a végső, jogerős...

Végül Mi lett a végső, jogerős büntetése a sofőrnek?

Figyelt kérdés
[link]
júl. 17. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. júniusában történt az eset, 2024 januárig tartott amíg az első ítélet megszületett és te azt gondolod, hogy még fél év elég ahhoz, hogy egy másodfokú ítélet megszülessen? nagyon naiv vagy.
júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondatlansagbol elkovetett emberolesert nem adnak gyakran letoltendot. Raadasul nem csak a faszi hibazott, igy nincs is kizarolagos felelossege.


Az iteletet helybenhagyjak, szerintem.

júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg azt hittem :( 2 év alatt nem tudnak egy ítéletet meghozni?
júl. 17. 11:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy súlyosbítják. Pedig szerintem itt nagyon nagy felelőssége van a gyereket megszülő nőnek, mert sokszor lekéste az ovisbuszt, ezért került a gyerek az iskolabuszba. A szülőket miért nem vonják soha felelősségre? Ráadásul a gyerek elbújt, így nem is láthatta a sofőr. Szóval én nagyon sajnálom a sofőrt, egész életét végig fogja kísérni a lelkiismeret-furdalás.
júl. 17. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Nem tudom honnan veszed ezt a lekeso ovibuszt. Szo sincs ilyesmirol. Es nem kene vedeni a sofort, mert hibazott. A gondjaira biztak a gyereket, ha betartja a foglalkozasi szabalyokat akkor a gyerek elne. A szerencseje hogy amugy kiseronek kellett volna lennie, es a szakerto is kijelnetette hogy ha van kisero akkor a halaleset elkerulheto lett volna.


A szulok nem felelosek, nem veletlenul nem is vizsgaltak. Igenybe vettek egy szolgaltatast ahol ideiglenesen masokra kerult a felelosseg. Pont ugyanugy nincs feleosseguk mint ha a gyerek az ovodaban halt volna meg. Az oviban a neveloke a felelosseg. Iskolakban a tanaroke.

júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyerek nem bújt el, csak pici és nem látszik ki a feje a ülések mögül. Tudtommal a sofőr nem ellenőrizte a buszt, maradt-e fent valaki, mielőtt leszállt és bezárta.


A szülők nem felelősek, hogy máskor a gyerek lekéste az ovibuszt? Milyen összefüggésben van ezzel az esettel? Semmilyen.

júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak annyit kellett volna megtennie, hogy végigsétál a buszon megnézni hagyott-e valaki valamit odafent és a gyerek ma is élne...

10 év börtönt érdemelne inkább...

aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!