Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szüleim válnak. Nagy értékű...

Szüleim válnak. Nagy értékű ingóságot tud édesanyám nekem ajándékozni?

Figyelt kérdés

Anyám berendezte a lakást, amiben éltem, kb. 3 millió forint értékű bútorral. A lakás apámé volt, aki most jelenleg ott él, az ingosagokat is használja.

Eredetileg úgy volt, hogy per nelkuli megallapodas lesz, de nagyon ugy fest, hogy sajnos nagy valoszinuseggel vagyonjogi per lesz belőle. A megegyezes tervezetenel bekerultek az ingosagok, minthogy azok edesanyam tulajdonat kepezik, ez nem is volt vita targya (mas miatt nem tud megszuletni a megallapodas). Most viszont attol tartok, hogy apám ennek is a felét fogja követelni. A lakásban én laktam, a butorok nekem lettek vasarolva. Hogyan tudnank most azt jogilag elerni, hogy ezek ajandekozas jogcíme alatt az en tulajdonomba keruljenek es ne minosuljenek vagyonmentesnek? Jelenleg folyamatban van a valas, majd ősszel lesz kimondva, a hazassagi egyutteles megszunese az le van fektetve


júl. 14. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hazassag elott vette apad a lakast? Mer akkor nem fogtok kapni belole.

18 eves elmultal?

júl. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az ingosag is kozos tulajdon, mivel hazassag alatt vette anyad, kiveve ha igazolhatoan kulonvagyonbol vette.


A fizetese es a fizetesebol felretett penz nem kulonvagyon.

júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem a lakas kell, az ingosag.
júl. 15. 10:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi szamit igazolhatoan kulonvagyonnak? Nem orokolt penzt
júl. 15. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem orokolt penz akkor pl szuloktol kapott penz.


Ha o a hazassaguk alatt a fizetesebol sporolta az nem kulonvagyon. Mert hazassag alatt minden kozos. A fizetes is.

júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!