Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthetnek?

Ezért feljelenthetnek?

Figyelt kérdés
Az illegálisnak számít, ha azt csinálom, hogy veszek sim-kártyákat a postán/benzinkúton, fizetek ismerösöknek hogy az igazolványukat használhassam, azokkal beaktiválom öket, és eladom a kártyákat jófogáson? (17 éves vagyok, 16 évesen kezdtem, amúgy jól megy, csak mondták páran hogy ez illegális lehet, azért érdekel.)

júl. 8. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Visszaélni más emberek okmányával? Ja. Elég illegálisan hangzik… 😂
júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem visszaélés, leírtam hogy fizettem nekik érte
júl. 8. 22:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy úgy sem lehet?
júl. 8. 22:23
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Full illegális, de ezzel is csak akkor fog valaki foglalkozni ha mondjuk az egyik ilyen kártyáról valaki terror cselekményt hajt végre és akkor elkezdik nyomozni, hogy na ki aktiválta. Amire magyarországon elég kicsi az esély.
júl. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezért fel.
júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem csak téged lehet érte feljelenteni, hanem mindenkit, akiket beszervezel az üzletbe - ráadásul őket pillanatok alatt le is fogják nyomozni, merthogy az ő adataikhoz vannak kapcsolva a telefonkártyák.


Pontosan azért kérnek személyit a kártyák vásárlásánál, hogy tudni lehessen, hogy kié és ne lehessen vele visszaélni, pl. bűncselekményekhez használni a senkihez nem tartozó kártyákat. Te pedig pont ebben a visszaélésben közreműködsz és ki más akarna idegenekhez regisztrált kártyákat venni, mint aki valami visszaélésre készül - amiben te és az ismerőseid bűnrészessé váltok ezzel.

júl. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem... Eddig senki nem használta terrorizmusra a kártyákat, de akkor majd ezt átgondolom
júl. 10. 23:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell terrorizmusnak lennie, az Magyarországon amúgy sem olyan gyakori. Bármilyen illegális tevékenységhez használják, abban ti bűnrészesekké, vagy bűnsegítőkké válhattok. Drog kereskedelem, csalás, sikkasztás, autó lopás, orrgazdaság, embercsempészet, emberkereskedelem, stb. Ráadásul valószínűleg eldobható, lenyomozhatatlan kártyákat nem elsősorban a magányos bűnözők használnak, úgyhogy bejön a vádpontok közé a szervezett bűnözés is. Különösen, ha kiderül, hogy ugyanazoknak a bűnözőknek a kezébe rendszeresen tőled kerül kártya, utána magyarázkodhatsz, hogy te nem tudtad, hogy kik ők és mire használják.


Szerinted mégis ki másnak és mihez állhat érdekében ilyen kártyákat venni tőled? Miért lehetne fontos bárki másnak, aki nem bűncselekményhez használja, hogy ne legyen lenyomozható, hogy övé a kártya?

júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illegális és megszeged az előfizetői szerződést is. Legelőször vszeg akkor kerülsz bajba, amikor ilyen telefont hoznak összefüggésbe súlyos bűncselekménnyel. És az ismid is, aki adta a nevét hozzá. És gondolom utána még be is ver 1-2t neked, mert bajba keverted. :D
júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!