Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg tudja támadni az eltartási...

Meg tudja támadni az eltartási szerződést az "örökös" úgy, hogy az eltartott elégedett és nem akarja felbontani a szerződést?

Figyelt kérdés

Papámé a ház, a testvéreimmel vagyunk az eltartói, minden rendben van, én főleg sokat járok papához, bevásárolok, tüzelőre adok pénzt, szóval tartom az a lényeg.

A másik 2 testvér nem csinál semmit, nem tartja a papát.

Sajnos a papa beengedte lakni egy hátsó sufniba az anyámat és apámat, de az a sufni nincs az alaprajzon feltüntetve, az nem lakóépület.

Nos, arról van szó, hogy én a családommal oda szeretnék költözni a házba, amit majd öröklök de anyámék a sufniban laknak és nem hajlandóak elmenni, szerintük övék a ház, nem hajlandóak elfogadni a tartási szerződést és anyám meg akarja támadni a tartási szerződést. Nem hinném, hogy van ebbe beleszólása, és nincs igaza sem?!

Nem mellesleg gyűlölik a papát és állandóan terrorizálják, nem segítenek neki semmiben,veszekednek vele.

Felkínáltam az amúgy masszív alkoholista beteg szüleimnek, hogy lakhatnak a sufniban, de viselkedjenek szépen, de állandóan bontják a rendet és ha elmegyek a papához látogatóba akkor engem is terrorizálnak. Egyértelmű, hogy képtelenek lennénk velük együtt élni. Ja és amúgy a papa már kifizette anyámat, kapott örökséget egy telket,amit elittak tehát nem értem mit akarnak már.

Szerintetek meg tudja támadni anyám a tartási szerződést vagy ki lehet őket onnan tenni ha megöröklöm a házat?

Ja egy 120 millió forintos családi házat már elittak, most erre fenik a fogukat.



júl. 6. 23:34
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

9-es sajnálom a felháborodott hangnemet, sokszor megtalálnak itt gyakorin a trollok akikhez már semmi türelmem nincs. Elnézést kérek.

Azóta változott a helyzet, valahonnan előkapartak ügyvédre pénzt, aki azt javasolta nekik, hogy setaljanak be a bíróságra és mondják el, hogy nem tartom a papát.

Sajnos ezzel egyidejűleg az eltartott papámat is az ujjuk köré csavarták, hogy ha nekik adja a papa a haszonélvezeti jogot, akkor gondoskodni fognak róla ápolni az utolsó éveiben ha lerobban. Sajnos ezzel az ütő kártyával nem számoltam eddig, és sajnos a papa hajlik afelé hogy nekik adja a haszonélvezeti jogot.

Milyen szép kis társaság, én tartom a papámat, az alkesz szüleimnek pedig puszira odaadja a papa a haszonélvezeti jogot, ugyanakkor én temessem el a papát, és én tartsam ugyanúgy hát ez egy téboly.

Ha ők haszonélvezők lesznek, akkor én a büdös életbe nem költözhetek be a saját ingatlanomba de ugyanúgy fizethetem az ingatlan állag fenntartását miközben az alkesz szüleim lelakják a házat, nonszensz, micsoda jogrend van ebben az országban

aug. 9. 02:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!