Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én örökösként nem rendelkez...

Ha én örökösként nem rendelkezem információval az elhunyt hagyatékáról, ki készíti el a hagyatéki leltárt?

Figyelt kérdés
Édesapám elhunyt és kaptam egy levelet a lakóhelye szerinti önkormányzattól, hogy készítsem el a hagyatéki leltárt és küldjem vissza, viszont én nem sokat tudok édesapámról. Ha én ezt a dokumentumot információ hiányában nem tudom elkészíteni, mi a teendő? Az önkormányzatot egyelőre még nem tudtam elérni (vidék, kis falu), de próbálom napi több alkalommal is.

júl. 3. 15:52
 1/2 anonim válasza:
önkormányzat
júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az lenne, ha elmennél a faluba, körülnéznél a házban (gondolom, van ház), és az alapján válaszolnál. Ha volt bankszámlája, nyugdíja, ezekről jó esetben fogsz találni papírokat, számlakivonatot, stb. Egyébként elvileg az önkormányzattól amúgy is kimennek értékbecslésre, hozzám legalábbis kijöttek.
tegnapelőtt 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!