Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűnrészes vagyok, ha tudom,...

Bűnrészes vagyok, ha tudom, hogy valaki drogozik, illetve árul is, de hallgatok?

Figyelt kérdés

Nem láttam magát az esetet, nincs róla tulajdonképpen semmi bizonyíték, csak többször végig hallgattam a beszélgetést, hogy hol mennyi, stb. Nem próbáltak megkínálni, vagy ilyesmi. Az árulást sem láttam, csak azt is hallottam, de azt régebben, és az már nem is biztos hogy még most is fennáll. Ez bűnrészesség? Mármint gondolom kapni nem kaphatok semmit, mivel az ilyen kis ügyekkel alapból nem foglalkozik senki, de törvényileg az?

Beszélgetések alapján durva szerekről is szó van és nem egy emberről tudok.



tegnapelőtt 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha árul is akkor nagy valószínűséggel igen ha egy rablást elhalgatsz holott van róla tudomásod és van rá bizonyítékod akkor is bűnös vagy, ha csak simán drogozna az illető csak akkor nem lennél bűnös mert az csak szabálysértés legalábbis a BTK szerint.
tegnapelőtt 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem láttad, akkor nem.

Ha láttad, akkor tanú vagy. De jobb ezt szakemberekre bízni: nyomozó hatóságok, ügyészek, bírók. Ne avatkozz be ilyesmibe.

tegnapelőtt 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A bűnrészesd (jogi nyelven) aktívan közreműködik a cselekményben, ezek alapján nem vagy az. Van olyan, hogy "feljelentési kötelezettség elmulasztása", de az csak súlyos bűncselekményeknél áll fenn, ebben az esetben nem. (mezei államolgár esetén)
tegnapelőtt 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
65%
Ha nem te csinálod ne foglalkozz vele.
tegnapelőtt 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt is bizonyítania kell valakinek (jogilag), hogy neked tudomásod van bármiről is. Ennek hiányában lényegtelen, hogy mit tudsz vagy sem.
tegnapelőtt 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

3-as!

A terjesztés súlyos bűncselekmény.

Na, de akkor hogy állunk a kender boltokkal?


Mikor engedélyezte a parlament, hogy szabadon árusítsanak kender származékokat?!

Aznországban több helyen működik és szabadon reklámozzák a honlapjukon.

Mi a búbánatos ménkű folyik az országban?

Akkor hogy állunk a fogyasztással?

tegnapelőtt 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Nem, ebből a szempontból nem súlyos. A Btk. "bűnpártolás" bcs. leírásánál olvasható, hogy mik ezek, jellemzően életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmények esetén van csak bűnpártolás feljelentés elmulasztása esetén, de a hozzátartozók ott is kivételek.
tegnapelőtt 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!