Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kényszeríthetem az...

Endre02 kérdése:

Hogyan kényszeríthetem az apámat, egy befolyásos polgármestert, hogy fizesse a bíróság által megítélt tartásdíjat, ha nincs pénzem ügyvédre?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy születésem után nem sokkal kiderült, hogy szívrendellenességgel születtem. Az apámtól, mint szülő, szükség lett volna a műtéthez a beleegyezéséhez, amit megtagadott. Az apám akkor kilépett a házasságból, nem is láttam őt soha, kapcsolattartásunk soha nem volt, soha nem keresett engem (igaz, én próbáltam)

A munkahelyéről (ENSZ), ahol biztonsági őr volt, az utánam járó családi pótlékot folyósította időnként tartásdíj címén.

Amikor 18 éves lettem, akkor ezt megvonta, de keletkezett egy hivatalos bírósági döntés, miszerint neki XY Forint tartásdíjat kell fizetnie.


Egyetemi tanulmányokat kezdtem ugyan ebben az évben, amihez nem kértem az ő beleegyezését, most próbáltam rendőrségi feljelentést tenni tartásdíj elmulasztása címen, de elutasították, mert (ahogyan írtam), nem kértem engedélyt tőle a továbbtanulásra, ezért nem vagyok jogosult tartásdíjra. A bíróság ugyan küldött neki határozatot, amit a testvére vett át (tértivevénnyel) de állítólag nem jutott el hozzá a tartalma. Az ügyészség ezzel elutasított, a fentiek alapján nem vagyok jogosult tartásdíjra. (nem kértem engedélyt és nem bizonyítható, hogy tudomást szerzett a határozat tartalmáról) Igaz, hogy édesanyám közölte vele, hogy felvettek az egyetemre, de ez nem elfogadott, nekem kellett volna személyesen, igaz akkor sem lenne bizonyítható.


Szépen kérem, hogy aki jobban jártass, segítsen nekem, mert apuci polgármester és egy falu áll a háta mögött, de sajnos nincs pénzem ügyvédet fogadni.



tegnapelőtt 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, végigjártad a lehetőségeket, és vesztettél, tehát sehogy.
tegnapelőtt 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!