Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságra kell mennem egy...

Bíróságra kell mennem egy olyan ügy miatt amire alig emlékszem, mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Üdv!


14 éve dolgozom mentőápolóként. Kb 10 éve történt egy eset, hogy kisebb rendezvényt biztosítottam és egy terhes anyuka odajött hozzám, hogy fájásai vannak. Megvizsgáltam és hívtam a mentőt, de felgyorsultak az események és végül én vezettem le a szülést. Vagyishát nem nagyon kellett levezetni, mert sokadik gyereke volt és kipottyant konkrétan magától. Egyedül a lepény világra segítése maradt a kiérkező mentőegységre. Mindenesetre én minden tőlem telhetőt megtettem, a mentő pedig bevitte a kórházba.


Ez a gyermek azonban mentális retardációban szenved és most 10 év után kaptam a bírósági beidézést, mivel az anyuka feljelentett, hogy nem jártam el szakszerűen és a gyermeke azért lett mentálisan retardált.


A gond azonban az, hogy nem emlékszem már minden részletre és nem dokumentáltam az esetet. Így ez esetben, hogy védjem meg magam? Mert addig oké, hogy elmondom, hogy szakszerűen cselekedtem de dokumentáció hiányában nincs róla semmi bizonyíték.


Megköszönném ha tudnátok segíteni. Még jobb lenne ha olyan tudna segíteni aki szintén eüs és volt már bíróságon. Én nekem még ez az első bírósági ügyem és teljesen tanácstalanul állok előtte. Kollégáim közül is csak egy idősebb tiszt volt bíróságon, de ő meg elutazott és nem akarom zavarni.



jún. 23. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalból voltál oda kirendelve, vagy mint magánvállakozó másodállásban vállaltad el a feladatot? Első esetben az intézmény jogi osztályától kérj tanácsot, ellenkező esetben sürgősen beszélj egy lehetőleg erre szakosodott ügyvéddel.
jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Második


Megpróbálok keríteni egyet. Köszönöm.

jún. 23. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt keress ügyvédet, a munkahelyed ahol akkor dolgoztál nyilván tud benne segíteni, hiszen rajtad keresztül őket is pereli a nő és nekik is árthat az ügy. Elsőképpen a céggel vedd fel a kapcsolatot és kérd a jogászuk segítségét.

Másrészt meg szintén nyilván akkor mindent le is papíroztatok, hogy mi és hogyan történt - esetleírás, kórházi jegyzőkönyv, betegnél amit a kórházban utána róla megállapítottak stb. Azok fognak számítani, hiszen 10 év után már senki nem várhatja el hogy pontosan emlékezz, másrészt meg hiába emlékszel ha nem tudod bizonyítani is. Azt keressétek elő hogy milyen írott anyagok vannak meg az esetről!

Sajnos a szülés ilyen, kockázattal jár és nem mindig derül ki azonnal, hogy milyen károsodást szenvedett a baba. Azonban így is, hogy semmiféle szaktudásom nincsen, csupán 3 gyereket szültem látom, hogy azzal ha a gyerek ilyen gyorsan megszületik, te nem tudtál semmiféle módon ártani a babának. A baba már megszületett mikor bármit is neked kellett beavatkoznod és az nem okozhat retardáltságot a gyereknek, hogy a méhlepény nem azonnal és könnyen születik meg mint előtte a baba. Ha maga a gyerek nem tudott volna megszületni és neked kellett volna ebbe beavatkozni és valamiféle módon kiszedned a babát, esetleg nem jó döntést hoztál volna a módról vagy késlekedtél volna, esetleg nem tudod megtenni amit kell, akkor merülhetne fel annak kérdése, hogy volt-e szereped egy oxigén hiányos állapotban vagy sérülésben.

De ha visszanézed az otthonszülésekkel kapcsolatos ügyeket, még ott is nagyon kérdéses volt, hogy hibázott-e a szülésznő, aki pedig maga vállalta el, hogy olyan baba megszületését vezényli le a család lakásában akinél már látható volt, hogy komplikált lesz a szülés és inkább mentővel kórházba kellett volna vinni őket, meg ahol ő maga segített be a babák kibújásába, mivel maguktól nem tudtak megszületni időben.

Szóval a lényeg:

1. nyugi, nem hibáztál

2. keress ügyvédet, a volt cégednél kezd először! Az ügy őket is érinti.

3. keresd elő az össze írott anyagot az esetről annál a cégnél és a beteg kórházában (ehhez lehet kell az ügyvéd, hogy kiadják)

4. köszi a munkádat, a mentősök felelőssége hatalmas és pont ott vannak ahol a legnehezebb, hiszen mindenféle helyzetben azonnal kell döntéseket hozni és cselekedni!

jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Nagyon szépen köszönöm!


Nagyon sokat segítettél :)

jún. 23. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:
#5 Ezt nagyon nem tanácsolom! Az a minimum, hogy a bíróságon a jogkövető magatartásom megítélését nem rombolom le azzal, hogy nem teszek eleget az idézésnek. Abban az esetben, ha a körülmények teljes ismeretében elmarasztalnak, akkor ilyen esetben a felperesnek akár élete végéig járadékot fizethetsz, ezzel nem illik viccelődni. Fordulj mindenképpen erre szakosodott ügyvédhez. Szerintem a mostani munkahelyed jogi osztálya is tud ebben segíteni, nekik sem érdekük, hogy egy dolgozójukat hátrány érje. Biztosan ők is tudnak jó szakembert ajánlani, talán még a költségek egy részét is állni fogják.
jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#6 Ráadásul ha az ügy megy akkor lehet kérni, hogy a költségeket végül a felperes térítse meg és a kérdezőnek ne kelljen egy rakat pénzt kifizetnie az ügyvédre miközben valaki csak rágalmazta.
jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!