Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg van joga a szomszédnak...

Tényleg van joga a szomszédnak feljelenteni?

Figyelt kérdés
Gyerekre vigyáztam. Én és a kislány 1 kint sétáltunk az utcán, amikor kirontott egy tacskó egy kerítésen és elkezdett felénk loholni. Először nem futottunk, hátha csak játszani akar, de morgott, agresszív volt. Elkezdtünk futni, nem lakott messze a kislány, pár házzal arrébb. Gondoltuk beszaladunk a kapun, de a kutya utolért minket és megkapta a kislányt. Autómatikusan gondolkodás nélkül megrúgtam a kutyát, ami visszarohant és visszakúszott a lyukas kerítésen az udvarba ahonnan kiszökött. Nem kapott akkorát egyébként, nem lett semmi baja. A gazdája végig nézte és azt mondta fel fog jelenteni állatkínzásért, és amilyen a néni ki is nézem belőle hogy megteszi. Ebből lehet problémám? A kislány tudja igazolni hogy megtámadta a kutya, és szerintem a szemben lévő ikerház kamerája is felvette, valamint a lány anyja is tudja igazolni hiszen látta a sebet+le is lett fotózva ha addig nyúlna az ügy hogy meggyógyul. Csak nagyobb probléma az hogy lyukas a néni kerítése és kiszökik az agresszív kutyája mint hogy önvédelemből kicsit megrúgtam a kutyáját, nem?

jún. 29. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

“ nővel szemben kiskorú veszélyeztése miatt ”Imádom, mikor valaki azt se tudja mit beszél.


Kérdező, ne parázz. Semmilyen formában nem merítetted ki az állatkínzást. Engedd is el ezt a témát.

jún. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
JOGA természetesen van feljelenteni téged, de jobban jár, ha fülét-farkát behúzva kussol.
jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%

Nagyobbat kellett volna belerúgni a dögbe. Ezért rühellem a kutyákat, de azoknál jobban csak a gazdáikat, akik csókolgatják őket meg posztolják a facebookra, hogy a sok csúnya, gonosz ember átveri őket, de a kutya soha! A kutya a non plus ultra, egy igazi erkölcsi minta. Igaz, hogy néha megharapdál embereket, akár meg is öli, leszakítja az arcát (ilyen is volt nemrég), de nem tehet róla! Az ember a hibás mindig!!

És igen, frusztrált vagyok, mert felháborít ez. Nem tud értelmes emberi kapcsolatokat kialakítani és ezért egy ostoba állatra vetíti ki a hiányát. A kutya nem azért hűséges, mert annyira okos meg intelligens, hanem mert magadhoz szoktattad, te adsz enni neki stb. Jöhetnek a negatív vélemények és a lepontozások a kutyaszerelmesektől.

tegnapelőtt 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 DK-s ***** válasza:

#13-nak:


Teljesen igazad van.


És akkor még nem említettük azokat a kutyákat, amiket konkrétan antiszociálisra nevelnek azzal, hogy támadásra ösztökélő parancsokat tanítanak be nekik.


Nekem volt egy sztorim egy ilyen kutyással, és hajszálon múlt hogy nem tragédiával végződött. '90-es évek vége, kocsma, éjfél körül.


Bementem a haverommal cigit venni, a bejárattól kb két méterre ült egy kopasz (skinhead), a lába között egy pitbullal, pórázon, szájkosár nélkül.

Azzal szórakozott hogy amikor belépett valaki, egy pillanatra engedett a pórázon, a kutya pedig ugrott. A haverom előttem lépett be, és rögtön el is ugrott oldalra ijedtében, én pedig rögtön a farzsebemhez kaptam. A kopasz a haveromon gúnyolódott, így nem látta a mozdulatomat, de a pultos igen. Amikor kifizettem a cigit, meg is kérdezte hogy "ugye nem lesz balhé"? Én mondtam, hogy nem rajtam múlik.


A haveromat simán kiengedte a kis k'csög, velem akart szórakozni. Abban a pillanatban amikor ugrott a kutya, nyitottam a pillangókést, amit azóta is a kezemben tartottam.


Helyesen mérte fel az erőviszonyokat, így mindössze sűrű anyázásokkal végződött a sztori.

tegnapelőtt 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
14. Azért a harci kutya nevelés, és a "leszarom, hogy él a dög, hogy mászik ki a kerítés alatt, NEM nevelem a kutyát" között van egy kis különbség...
tegnapelőtt 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 DK-s ***** válasza:

#15-nek:


Manapság is számtalan agybeteg van, amelyik támadásra trenírozza a kutyáját.


Ha egy ilyen dög szabadul ki, az a legkevésbé sem tiszteli az embert, és nem is fél tőle. Erre tanították. Ha egy ilyent próbálsz elzavarni, rosszul jársz. Támadásnak értékeli.

tegnapelőtt 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
De itt még mindig nem egy trenirozott kutyáról van szó... Nem kellene ezt belekeverned...
tegnapelőtt 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!