Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg van joga a szomszédnak...

Tényleg van joga a szomszédnak feljelenteni?

Figyelt kérdés
Gyerekre vigyáztam. Én és a kislány 1 kint sétáltunk az utcán, amikor kirontott egy tacskó egy kerítésen és elkezdett felénk loholni. Először nem futottunk, hátha csak játszani akar, de morgott, agresszív volt. Elkezdtünk futni, nem lakott messze a kislány, pár házzal arrébb. Gondoltuk beszaladunk a kapun, de a kutya utolért minket és megkapta a kislányt. Autómatikusan gondolkodás nélkül megrúgtam a kutyát, ami visszarohant és visszakúszott a lyukas kerítésen az udvarba ahonnan kiszökött. Nem kapott akkorát egyébként, nem lett semmi baja. A gazdája végig nézte és azt mondta fel fog jelenteni állatkínzásért, és amilyen a néni ki is nézem belőle hogy megteszi. Ebből lehet problémám? A kislány tudja igazolni hogy megtámadta a kutya, és szerintem a szemben lévő ikerház kamerája is felvette, valamint a lány anyja is tudja igazolni hiszen látta a sebet+le is lett fotózva ha addig nyúlna az ügy hogy meggyógyul. Csak nagyobb probléma az hogy lyukas a néni kerítése és kiszökik az agresszív kutyája mint hogy önvédelemből kicsit megrúgtam a kutyáját, nem?

tegnapelőtt 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem lehet bajod. A tulaj KÖTELES a portáján belül tartani a kutyáját.

Te jelenthetnéd fel mert megkapta a a kislányt

tegnapelőtt 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerűbb mint a hülye gazdájával veszekedni éveken keresztül. Ne légy naiv, nyilván az sehova nem vezet. A szájkaratének sosincs eredménye. Csak a tetteknek.
tegnapelőtt 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromira nem így működik, hogy a vénasszony fljelent és megbűntrtnek téged, hanem pont, hogy a banyát fogják jól megbűntetni a kutya helytelen tartása miatt, ha nincs oltása azért és még a kislány veszélyeztetéséért is!



Hétfőn be kell menni a kislánnyal a gyetekorvoshoz. Meg kell neki mutatni a sebet! De inkább minél előbb! Még egy felnőtnek is, ha megharap egy kutya elkel mennie orvoshoz! Ez nem játék! Minél előbb beszélj a gyerek anyjával!


Mivel idegen kutya, így nem lehet tudni, hogy az oltásait megkapta-e! A gyerekorvos hivatalból el fog járni a nővel szemben kiskorú veszélyeztése miatt! A kislánynak ilyenkor meg kell kapnia a veszettség elleni inekciókat, mert az ördög nem alszik! Ha cdak a vénasszony nem tudja igazolni az oltásokat 5-6 inekciót kap a kislány, ha jól tudom, és nem változott hasi izomba, szóval kuvára nem lesz kellemes.


Szóval nyugodj meg, neked nem lesz semmi bajod, mert a vénasszonyt fogják meghurcolni!

tegnapelőtt 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk ez az elszaladás jó nagy hülyeség volt, rá kellett volna szólnod a kutyára, így felbíztattad egy támadásra.
tegnapelőtt 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 DK-s ***** válasza:
79%

Baxdmeg!


Kutyaharapásnál azonnal orvoshoz kell menni, és ha a tulaj nem tudja igazolni hogy be van oltva kutya veszettség ellen, azonnal megkezdik a gyerek kezelését!


A veszettség nem xarozik. Ha megfertőződött a gyerek, és nem kap kezelést, meghal. Nem "nagyon beteg lesz", nem "életveszélyes állapotba kerülhet", hanem menthetetlenül meghal!


AZONNAL tűzzél orvoshoz!!!!!!

tegnapelőtt 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 DK-s ***** válasza:
73%

És qrvára ne várj hétfőig!


Csak remélem, hogy ez mindössze egy-két napos történet!

tegnapelőtt 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 DK-s ***** válasza:
79%
A feljelentési részt pedig nyugodtan bízd az orvosra.
tegnapelőtt 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekem, nem vagyok a törvényes képviselője meg semmi. Otthon le lett fertőtlenítve. Gondolom az anyja meg elviszi/elvitte orvoshoz. 17 vagyok egyébként, a többi kellemetlen privát üzenet elkerülése érdekében. És rálett szólva a kutyára is. Valamint tegnap délután történt.
tegnapelőtt 18:26
 9/17 DK-s ***** válasza:
0%
Nekem nem szokásom privátozni, és nem is szeretem. Ha bajom van valakivel, azt itt küldöm el a 'csába.
tegnapelőtt 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

3.as vagyok!

Bocs a helyesírási hibákért, de olyan ideges lettem, hogy kettőig nem láttam...

Én nem írtam neked privátban, nem a stílusom! De kérlek beszélj a szülővel és kérdezd meg nekünk, hogy elvitte-e a gyereket orvoshoz? Legalább nyugtass meg minket, hogy az anya legalább tudja, hogy ilyenkor mi a teendő! Az ukrán háború miatt egyre több a veszettséggel fertözőtt állat a keleti határnál, és kitudja merre terjed most a vírus! Sajnos gyógyszer nincs rá, csak megelező oltás, ami a tűnetek megjelenéséig tud életet menteni! Ez nem játék! Legalább minket nyugtass meg! És kérlek ne csak úgy írd, hogy beszéltél a szülővel...

tegnapelőtt 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!