Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amerikában miért ilyen korláto...

Amerikában miért ilyen korlátozottak a rendőrök lehetőségei? (Kivéve a fegyverhasználatot) részletek lent.

Figyelt kérdés

Több videóban is lehet látni, hogy konkrétan szénné alázzák a rendőröket. Leginkább olyanokat, akik nem tudják, hogy mire és meddig terjed ki a hatalmuk, és a jogokkal sincsenek tisztában eléggé, vagy nem gondolják, hogy a civil tisztában van vele, mert nem ez az átlag ugye)


Néhány példa:

[link]


[link]


[link]


Ez a része rendben is van, mert a rendőrnek illene tudnia, hogy vannak ilyen "varázsmondatok", hogy: "am I under arrest?" "Am I being detained?" meg "Am I free to go?" amikre csak akkor felelhet negatívan, ha nyomós oka van rá, pl körözik az adott személyt, bűncselekményt követett el, stb, egyébként meg mehet nyugodtan és igazoltatnia sem kell magát.


Viszont azt a részét nem értem, hogy ezek szerint ha a rendőrnek gyanús bárki is, akkor milyen joga van ellenőrizni valakit? Mert így akkor semmi.


Szóval értem, hogy vannak olyanok amikor a rendőr hülye, meg hatalmát fitogtatva cseszeget és akkor jó, ha meg tudja magát védeni egy civil, de közben meg eszembejut mondjuk egy gyanús emberrabló, vagy pedofil, aki lerázza a rendőröket három ilyen kérdéssel.


Biztos rendben van ez így, vagy csak én nekem nem tűnik úgy?



jún. 23. 02:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A rendőr is gyanúskodott, nem csak az én gyanúm, különben miért kérdezte volna meg a videóban, hogy fogyasztott-e alkoholt?
szept. 15. 12:09
 12/17 anonim ***** válasza:

"És ugye elengedik, mert meg sem szondáztathatják"


Hogyne szondáztathatnák meg? Random embereket nem szondáztat(hat)nak - ez állam függő is sztem - de amennyiben a járművezető viselkedése vagy a jármű közlekedése alapján fennáll a DUI gyanúja akkor a rendőr ezt közli és köteles vagy magad alávetni az ellenőrzésnek.


Te továbbra is azt nem vagy hajlandó elfogadni, hogy neked a náculásra és mindenki bsztatására áll fel a pöcköd, míg normális országokban ilyenre nincs lehetőségük a rendőröknek és szökség sincs rá.


A rendőr azért kérdzete, mert kb mindenkitől megkérdezik és neked jogod van a kérdésre nem válaszolni. Ha a rendőr úgy látja fennáll a DUI esete akkor ezt közli a jármű vezetőjével majd intézkedés alá vonja.

szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Akkor ez azt jelenti, hogy itt a rendőr is szarul végezte a munkáját, hisz


1. Miért húzza le valaki csak eddig az ablakot?


2. Miért kell rágózni közútí ellenőrzés közben? (Nem mintha nem lenne szabad, csak gyanús.)


3. Miért nem képes válaszolni egy olyan kérdésre, hogy fogyasztott-e alkoholt? Ez egy igen, vagy nem kérdés... miért kellene ehhez mégis ügyvéd?


4. Biztonsági övet meg majd a rendőr köti be? De ez mellékes is, mert azzal leginkább csak magának árt, az ittas vezetéssel meg másokat veszélyeztet.


Szóval hiába írod, hogy én vagyok náci, mert valójában itt te véded az ittas vezetést ezek szerint.


Simán lehetett volna egy szondáztatást csinálni, ugyanis itt bőven volt olyan ok, ami DUI-ra ad gyanút. Valószínűleg a rendőrök sem a semmiért állították meg, csak látták, hogy olyannal állnak szemben, aki bemagolta ezt a néhány rendőröket leszerelő varázsigét és nem tudnak vele mit kezdeni, ha meg kezdenek vele valamit, akkor ők lesznek felelősségre vonva.


Nem azt mondom, h nálunk minden f@sza, mert nem, de itt azért kirángatnák a delikvenst a kocsiból, ha ilyennel próbálkozna és azt mondom, hogy ez így is van helyén.

szept. 15. 16:23
 14/17 A kérdező kommentje:
*kieg: lehet, hogy a rendőröknek lehetett volna okuk szondáztatni a 4th amendment varázsige ellenére is, csak nem tették meg valamiért. Erre az esetre írtam azt, hogy szarul végezték a munkájukat, mivel a közúti ellenőrzés során tanúsított magatartása már önmagaban gyanús.
szept. 15. 16:25
 15/17 anonim ***** válasza:

"1. Miért húzza le valaki csak eddig az ablakot?"


Mert nincs erre vonatkozó előírás, hogy meddig kell lehúznod.


"2. Miért kell rágózni közútí ellenőrzés közben?"

A rágózás volt előbb vagy a közúti ellenőrzés?


"3. Miért nem képes válaszolni egy olyan kérdésre, hogy fogyasztott-e alkoholt?"

Mert nem kötelessége. Továbbra sem vagy hajlandó elfogadni a helyi jogszabályokat, ami alapján a rendőri intézkedésnek indokoltnak kell lennie és nem vagy köteles válaszolni a kérdéseire.


"4. Biztonsági övet meg majd a rendőr köti be?"

Megint nem vagy tisztában a helyi szabályokkal:

"In 15 of the 50 states, non-use of seat belts is considered a secondary offense, which means that a police officer cannot stop and ticket a driver for the sole offense of not wearing a seat belt."


"Szóval hiába írod, hogy én vagyok náci, mert valójában itt te véded az ittas vezetést ezek szerint."

Én nem védem az ittas vezetést, hanem elítélem az ittas vezetést! Azokat is elítélem akik saját agybajuk miatt mindenféle baromságot, vélt szabálysértést és bűncselekményt vizionálnak másoknak.


"ugyanis itt bőven volt olyan ok, ami DUI-ra ad gyanút"

És ezt te egy 35 másodperces videó alapján pontosabban meg tudod állapítani a Nebraska állam beli Ohamától 12 000km-re Mucsajröcsögén, miközben a helyi rendőr meg nem tudja.


"Valószínűleg a rendőrök sem a semmiért állították meg"

Mivel a videóból ez nem derül ki, az sem hogy mikor,hol, milyen helyzetben készült ezt te miből állíptod meg?


"Nem azt mondom, h nálunk minden f@sza, mert nem, de itt azért kirángatnák a delikvenst a kocsiból, ha ilyennel próbálkozna és azt mondom, hogy ez így is van helyén."

Szóval ilyen fotelnáci vagy aki szerint csak akkor van rend, ha mindenkinek odabszunk. :D


"Erre az esetre írtam azt, hogy szarul végezték a munkájukat"

Utazz ki és tenísd őket b+ :D

szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Mert nincs erre vonatkozó előírás, hogy meddig kell lehúznod."


Ahogy arra sincs pont előírás, hogy nem szarhatsz rá egy rendőrautó motorháztetejére, mégis megkérdőjelezik (jogosan) a rendőrök, ha megteszed.


"A rágózás volt előbb vagy a közúti ellenőrzés?"


Ha te megállsz, mert ellenőriznek a rendőrök, majd beleiszol a rendőrök szeme láttára a piás üvegbe, akkor is megkérdezed tőlük, hogy "Na, vat vasz főrszt ofiszőr? det áj beleülni ótóba bat józanul den áj drink szám alkohól ami után ju pull mí óvör, ór förszt ju pull mi óvőr, den áj drink szám alkohól?


Megint nem vagy tisztában a helyi szabályokkal:

Miért, mik a helyi szabályok? Te tisztában vagy, hogy ez melyik államban van? Te magad idézted, hogy 50 államból 15-ben csak másodlagos büntetési tétel lehet a biztonsági öv nem használata, ami azt jelenti, hogy 35 államban viszont megállíthatnak érte. 35/50= 0,7, tehát az esetek 70%-ában helytálló amit mondtam, míg amit te mondtál, az csak az esetek 30%-ában helytálló, te mégis úgy állítod be, mintha 100% úgy lenne, és én "nem vagyok tisztában a helyi szabályokkal" amikor gondolom számodra sem derült ki a videóból, hogy ez épp melyik állam :D


"Én nem védem az ittas vezetést, hanem elítélem az ittas vezetést!" Akkor írd már le mégis, hogy hogy a pásztortúrós, poros kolbászzsíros armageddon nektárral átitatott 16 magos processzoros 100 oktánszámos eperfakérges lőporszindrómás tetűfaleveles bosnyák utcán testét áruló női ivarú nemiszerves édesanyjába kellene kiszűrnie egy amerikai rendőrnek az ittas vezetőket, ha egy ilyennel le lehetne tudni? :D Mert ez nem derült ki a magasröptű, pontokba szedett fazonranyírt válaszodból!


"És ezt te egy 35 másodperces videó alapján pontosabban meg tudod állapítani a Nebraska állam beli Ohamától 12 000km-re Mucsajröcsögén, miközben a helyi rendőr meg nem tudja."


Kikérem magamnak. Nyíregyházáról állapítom meg jobban! :D


"Mivel a videóból ez nem derül ki, az sem hogy mikor,hol, milyen helyzetben készült ezt te miből állíptod meg?" Visszautalok az angol nyelvű google keresésedre, miszerint te sem tudhattad, hogy a biztonsági öv miatt megállíthatnak-e vagy sem :)


"Szóval ilyen fotelnáci vagy aki szerint csak akkor van rend, ha mindenkinek odabszunk. :D"


Csak azoknak b@sznék oda, akiknél joggal lehet feltételezni, hogy ittas, csak bemagolta a forsz ömendmentet és most varázskártyaként használja :)


"Utazz ki és tenísd őket b+ :D"


Lehet kiutazom oda harmadjára is, ezalkalommal megtanítom őket! Köszi!

szept. 15. 21:23
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ahogy arra sincs pont előírás, hogy nem szarhatsz rá egy rendőrautó motorháztetejére"


Már hogyne lenne.


"majd beleiszol a rendőrök szeme láttára a piás üvegbe"

Látsz ilyet a videón?


"Te tisztában vagy, hogy ez melyik államban van?"

Fogalmam sincs, de kettünk közül nem én feltételezem hogy a rendőr teljesen hülye ahhoz amit csinál. Ha olyna államban lenne ahol az öv nem használata elsődleges szabálysértés akkor ez alapján intézkedés alá is vonnák szerintem. Mivel nem teszik, gondolom olyna helyen történt ahol ez nem elsődleges szabálysértés. Hiába reszeled a findot, erről neked fogalmad sem volt.


"kellene kiszűrnie egy amerikai rendőrnek az ittas vezetőket, ha egy ilyennel le lehetne tudni?"

Ilyennel nem lehet letudni. Továbbra sem érted hogy a más szabályok élethelyzeteket produkálnak. Szerintem már írtam, Amerikában mások a szabályok mint Tirpákiában. Próbáld meg elfogadni, hogy az más jogkörnyezet és egy más világ. Míg itthon a jogszabályok alapján bármikor megszondáztathatnak addig ott a jogszabályok ezt nem teszik lehetővé. Amennyiben a közlekedés vagy az intérkedés során rendellenességet tapasztalnak akkor ezt indokolják és intézkedés alá vonják a gépjármű vezetéjőt, de amikor erre indok nincs akkor nem vonhatják ilyen intézkedés alá. Próbáld meg végre megérteni, ha random embereket nem bszogathat csak a rendőr, mert épp nincs más dolga.


"akiknél joggal lehet feltételezni"

Te azt egy összevágott videó alapján feltélezed, míg a rendőrnek a helyszínen adódott arra lehetősége, hogy a helyzetet mérlegelje és a szükséges módon eljárjon.

szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!