Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A civilizált emberiség lehetsé...

A civilizált emberiség lehetséges öngyilkossága, vagy a tech cégek "virtuális társadalomgyilkossága", ha elkerülhetetlenül a mesterséges intelligencia a nagy operációs rendszerekbe épített része, és kikerülhetetlen lesz (rövidesen)?

Figyelt kérdés
2024. jún. 11. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szimpla technológiai fejlődés.

A virtuális társadalom meg annyit nem ér, mint egy fél pár lyukas rendőrcsizma. Hadd vesszen! Végre békesség lenne a valódi társadalomban és nem hánynánk egymásra ezt a sok mocskot!

2024. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Az lesz a civilizáció vége, ha hozzád hasonló egyszerű emberek akarnak majd mélynek ható kérdéseket kiírni, de egy rakás nyelvtani hibával, amitől a végén értelmezhetetlen lesz. Kérhetted volna a ChatGPT segítségét :D


Viccet félretéve: A társadalom 95%-a eleve csak úszni szokott az árral és a maradék 5% szokott valamit letenni az asztalra és formálni a jövőt. A civilázicó sorsa ettől az 5%-tól függ és attól, hogy ők hogyan állnak majd hozzá a mesterséges intelligenciához.


Ezenkívül még annyit tennék a témához, hogy sokan alábecsülik, hogy mégis mennyire olcsó és egyszerű az emberi erőforrás használata. Szóval az olyan sci-fi elképzelések, hogy majd robotok fogják elvenni a munkánkat, az csak bizonyos pontig igaz és ironikus módon pont a fehérgallérosok vannak nagyobb veszélyben.

2024. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

15:42

hozzád hasonló ná(r)cisztikus és humortalan emberek miért akarnak mélynek ható válaszokat írni, ha alkalmatlanok rá? Szerintem ez okozza a civilizáció végét, ha az épeszű kisebbség hagyja.

2024. jún. 11. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországgal kipróbálnám, hogy milyen, ha 0rbán helyett, az MI irányitja az országot. Ennél csak jobb lehet.


Egyébként, egyre többen beszélnek arról, hogy a tanulási fázisai és az a fajta "saját gondolkodás" idővel veszélyes lehet az emberiségre nézve.

2024. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki nem fél a tűztől megégeti magát. Az MI-vel annyi a különbség, hogy az első próbálkozásunk lesz egyben az utolsó is. Az ember ilyen. Evolúcionálisan nem félünk élettelen dolgoktól. A legtöbb embernek az MI annyi, hogy kihúzzuk a konnektorból. A válaszok is ilyen szintűek. Elkerülhetetlen a végzetünk. Nincs mit tenni. Egy kalóz kísérlettel úgyis megcsinálnák az önfejlesztő gépeket és onnan már nincs megállás. Az is lehet, hogy a SETI is azért nem érzékel semmitsem, mert minden civilizáció erre a sorsa jutott
2024. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező és 5-ös!

Vezessétek le kérlek szakmailag, hogyan fog minket leuralni a skynet. Ha erre képesek vagytok, akkor hiszek nektek esküszöm!

2024. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bazaltkaroly ***** válasza:

Ezt az AI dolgot nagyon felkapták az utóbbi időben, és rendesen ijesztgetik az embereket vele. Ez nem egy Sci-fi film, itt ilyen nem fog megtörténni.

A tudósok, akik ezeket fejlesztik, mindig előre gondolkodnak. A filmekben mindig van egy tudós, aki kifelejt valamit, vagy nem gondolja át, de a valóságban nem így megy. Ha feltalálnak valamit, ami veszélyes lehet, akkor évekig zártan tartják, amíg nem találnak egy védelmet. Például, ha valaki feltalálna egy 100%-ban önálló gondolkodású robotot, akkor biztos tenne bele egy afféle kilswitchet, amivel egy pillanat alatt deaktiválni lehet a a rendszerét, és amihez a robot önmagától nem férhet hozzá. Az nagyobb veszély, hogy egy kártékony illető mennyire tud belenyúlni a rendszerbe, de ez mindenben ott van, és azon is dolgoznak.

Nem hozzáértők pedig úgysem tudnak ilyen dolgokat létrehozni, mert többmilliárdos, állami támogatás nélkül, még egy önálló morzsaporszívót is nehéz létrehozni. A szimpla AI rendszerek pedig korlátozottak ezen a téren. Természetesen van kockázat, mint például egy AI, ami fel tud törni egy bakot, de az sem úgy megy, hogy Valdimir összepattint egy gépet, aztán hátradől, és nézi ahogy folyik a pénz. Eddig egy olyan banki rablás történt, amit nem tudtak elkapni, de az is egy nagyobb szervezet, - valószínűleg Észak-Korea - szervezte, ami megint csak egy hadi lépés, és ők is csak azért merték megtenni, mert érinthetetlenek.

Ha tudsz angolul, akkor ajánlom, a Draknet Diaries podcastet, ahol rengeteg történet van, hogy milyen módszerrel kaptak el ilyen bűnözőket. A legtöbbjük mind utol lett érve.

Egyszerű felhasználás környezetben szerintem szintén nem kell aggódni, legalábbis Európában nem, mert ha odáig fajul a dolog, hogy a saját eszközeidben fognak turkálni az AI-k, akkor az EU biztos szigorítani fog. Ez meg mindig beválik, mert a Google-t, és a Microsoftot is megrángatták már a múltban.

Túl sok sci-fit nézel.

2024. jún. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!