Be lehet perelni a mesterséges intelligenciát?
Figyelt kérdés
Más emberektől lop el dolgokat és azokból újat hoz létre. Valaki perelte már be?ápr. 26. 03:40
1/8 anonim válasza:
Jó a kérdés.
Adatokat táplálnak bele, mint a wikipediába.
Azt is pereld be.
A MI ember alkotta es korlátozható. Mint a konyhakést is, lehet hasznosan jóra és bűnre is használni.
Attól függ, hogy a kezelője mire programozza be, mire használja.
Az elnevezés megtévesztő- aminek nincsenek érzelmei, az nem intelligencia, nem személy, csak gép.
Magasabb szintű kombinatorika.
2/8 anonim válasza:
Nem, mert nem személy.
És szó sincs lopásról.
3/8 anonim válasza:
Szerintem inkább alkalmazkodni kéne és lazítani az emberi feldokgozás szabályain is, hadd szárnyaljon az átokverte trash kultúra! ;)
4/8 anonim válasza:
Több művész már indított pert a készítők ellen, nyilván az USA-ban nem nálunk. Elég hosszú cikk született róla, megértem az álláspontjukat
5/8 anonim válasza:
Áruld már el, MIT LOP EL bárkitöl is????
6/8 anonim válasza:
Nyilván nem az AIt prreled, hanem a készítőit
7/8 anonim válasza:
Jó kérdés, és sokkal jobban fogja érinteni az életünket mint gondolnánk. Perelni természetes személyt, és jogi személyt lehet. Ez utóbbiak a cégek, társaságok, alapítványok, szervezetek stb. Az AI olyan formában ahogy a kérdező gondolja, perelhetetlen, mivel egy általános fogalom, olyan mintha azt mondanánk, perelhető-e az emberi intelligencia. Nyilván csak úgy perelhető, ha egy személyhez köthető, vagyis azon keresztül áttételesen. A nagy cégek nagyon szeretnék hogy perelhető legyen az AI, mégpedig a felelősség áthárítása miatt. Talán két-három éve próbálkoztak be az EU törvényhozásába, vagyis akkor került szóba, hogy a az AI-s robotoknak adni kéne bizonyos jogokat, pl perelhetőeknek kellene lenniük. Az első hallásra kb az uborkagörbületi törvényre hasonlított, de a részletekben rejlik az ördög, ugyanis a törvényben csak az AI-s képességhez kötötték azt, hogy mikortól tekinthető jogi személynek egy robot. Nyilván mindenki először amikor egy jogi személyiséggel rendelkező robotra gondol, akkor egy humanoid külsővel rendelkező, házi robotra gondol, aki otthon takarít, nyírja a füvet, vagy szexuális célra tartják, pedig ez diszkriminatív lenne, kb olyan, mintha az embereket hátrányosan különböztetnénk meg a külsejük, bőrszínük, vagy öltözködésük alapján. A cégek ezzel a trükkel akarták burkoltan elfogadtatni az önvezető autók önálló jogi státuszát, ugyanis jelenleg egy ilyen autó balesetéért, károkozásáért a gyártó fellelős, ezért aztán emiatt nem terjedhetnek el az olyan teljesen autonóm szállítási platformok, mint az önvezető robotizált kamionok. Könnyen belátható, hogy egy akár egyetlen balesetnél is százmilliós, károk keletkezhetnek, plusz a különböző kártérítések, ezt a gyártók szeretnék áttukmálni magukról, és ráfogni a mesterséges intelligenciára. Könnyen eljöhet egy olyan világ, hogy egy halálos közúti baleset okozásáért nem egy vétkes sofőr fog a vádlottak padján ülni, hanem egy program, és a büntetés nem böri lesz, hanem hogy két évre kikapcsolják az egységet, és arra kötelezik (a használót), hogy valakivel kijavíttassa a programhibát. A kártérítést meg megoldanák egy közös alapból, kb mint most a kötelező biztosításnál, ezért valószínű, hogy minden MI után kell majd valamilyen biztosítást fizetni.
8/8 A Dr Pepper nem kóla válasza:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!