Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öreg édesapámmal egy rokon...

Öreg édesapámmal egy rokon azt hiszem új végrendeletet akar iratni. Lehet tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés

Apukám már nagyon idős, Ő is tudja hogy talán ha egy éve van. Sajnos mentálisan is hanyatlik az egészsége. Nehezen gondolkodik, pár napja történt dolgokra nem annyira emlékszik.


Nekem van egy édes tesóm és két féltestvérünk. A féltesómék apukám előző házasságóból vannak. Aminek vagy 50 éve vége. Külföldön is élték ezt a 50+ évet. Az egyik féltesóm pár éve visszaköltözött Magyarországra.


Mikor tesóm és az egyik fétesóm összültünk, apukám elmondta, hogy mivel négy gyereke van, Ő mindent négy felé akarna osztozni. Szóval kb mintha nem is lenne végrendelet. Ami amúgy tudomásom szerint nincs is.És ez jól is van így, én nem sajnálom az örökséget senkitől. Ha édesapám ezt szeretné, legyen az utolsó akarata.


És én azt hittem minden gyereke, korrektül intézünk mindent. Nincsenek különutak. Becsületesen közösen intézünk mindent.


És most hogy apukám már gondozó otthonba kerülnek, az hazaköltözött féltesóm (aki már 60+ éves) nagyon elkezdett körülötte sündörögni. Szereztek neki gondozó/öregek otthonát, és naponta látogatják (10 percre laknak tőle). Nyilván könnyen teszi, Ő már nyugdíjas. Mi tesómmal aktív korúak vagyunk még.


De sajnos azt vettük tesómmal észre, hogy a féltestvérem már áttúrta a családi házunkat amibe 50 évig nem is Ő élt, hanem a mi családunk. Ugyanis az most üresen van. Elvitt elég értékes dolgot, és mikor szóvá tettük, az indoka csak az volt, hogy "biztonságba helyezte".


Azóta nem tartjuk megbízhatónak. Tesómmal attól félünk, hogy a hátunk mögött mondjuk egy "rugalmasabb" ügyvéddel bemegy apukánkhoz az otthonba, és csak a hagyatéki tárgyaláson tudjuk meg hogy lett egy olyan végrendelet, ami az Ő kedvük (diktálásuk) szerint íródott. Mert sajnos apukámmal már BÁRMIT alá lehet íratni. Akár banki meghatalmazást, akár az ingatlanok elajándékozását. Már nem is érdekli apukámat semmi igazán.


Én nem tőle sajnálom hogy örököljön. De ha apukám azt szeretné, hogy egyformán mindenki kapjon, azt hiszem elég igazságtalan lenne ha apukámat pont a gyereke veri át, na meg minket tesómmal. És nem is az örökség miatt, már az én életem sem lesz sokkal jobb ha most öröklök ezt azt. (Vannak apukán nevén ingatlanok és jelentős megtakarítás) Hanem az "csúnyán átvertek" érzést akarom elkerülni. És hogy apukámat is, aki addigra meghal, átverhessék, megvezethessék. És ne a valós, utolsó akarta teljesüljön.


Sosem gondoltam, hogy egyszer ilyen problémába ütközök, teljesen el vagyok keseredve. Hogy ilyen emberek vannak...



jún. 1. 16:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10:

Sajnos tudom van ilyen. Ezért félek attól hogy egy rokonnak még könnyebb.


Hát a bíróságok leggtöbbségén igen, nem igazságszolgáltatás hanem jogszolgáltatás történik. Sajnos..

jún. 4. 15:18
 12/12 A kérdező kommentje:

Sőt az idősek kifosztására, teljesen legálisan még az ismert mobilszolgáltók is képesek.


Anyukám (aki szintén idős) az egyik mobilszolgáltató megkereste telefonon, egy "jó" ajánlattal. Biztosra mentek, hiszen az előfizetői adatokból tudták hogy 80 körül van.


Elhitették vele telefonon, hogy egy közel fullos, internetes, havidíjas előfizetői csomaggal milyen jól jár. Miközben hogy látniuk kellett, Internetet szolgáltatás nem is volt előtte soha, és csak hívásokat fogadott kb.


Most egy két éves hűségnyilatkozat lejártát várjuk. Havi 6-7eFt/hó.


Előtte évente 2x töltöttük pár ezerrel, mert mindig mi hívtuk. Ő nagyon nem is telefonál magától.



Most a egy hónap alatt annyit húzott le a szolgáltató róla, amivel majdnem 2 évig vígan elvolt kártyás előfizetéssel.

jún. 4. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!