Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jog,törvény tiltja azt...

A jog,törvény tiltja azt ,hogy rokonok házasodjanak ill ,hogy gyerekük legyen?

Figyelt kérdés

máj. 25. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Hát ha más nem a józan ész biztosan tiltja.

Amúgy törvényileg max a közvetlen rokon (testvér, szülő, gyerek) van tiltva, mert unokatestvéreket ismerek, akik házasodtak.

máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Testvér és egyenesági leszármazott/felmenő esetén tiltja.
máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

El kell döntened,h a feleséged vagy a nevelőanyád legyen. XD

A szerzik felbonthatóak,ha a másik szerep jobban fexik... XD

máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as

XD

máj. 26. 08:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

itt egy jo kis cikk miert nem jo a rokonhazassag


[link]

máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-es

Persze ,hogy nem jó!

máj. 26. 19:03
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk aki a melegházasság mellett érvel, emellett is érvelhet.
máj. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es

Érvelni akár mi mellett érvelhetsz ,mert most demokrácia van ,de mint mindennek így ennek is lennének komoly következményei.

Mint:

-Az emberi genetika romlása

-Ha család család taggal szeretkezik akkor felborúl a normál családi felállás.Akár bátyó és hugicája vagy Nővérke és öcsköse.Vagy Unoka tesó unoka tesóval.Ennek beláthatattlan következményei lesznek.Én szerintem az ,hogy az emberek elfognak állatiasodni.Az agyukra fog menni a szex.És az tart addig amíg vissza alakulunk majmokká.


Most ezek jutottak eszembe.

máj. 27. 17:31
 9/11 A kérdező kommentje:

Én baloldali vagyok ,de ez már nekem is sok lenne.

Én szerintem ennyire ne legyünk liberálisak.

Ne akarjuk mindenáron mindent felbolygatni.

máj. 27. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Érvénytelen:

-az egyenesági rokonok házassága;

-a testvérek egymással kötött házassága;

-a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága, kivéve ha a jegyző ez utóbbi házassági akadály alól a házasságkötés előtt vagy a házasság fennállása alatt felmentést ad. - Mondjuk jogászként se tudnám megmondani, mi értelme ennek a felmentésnek. Rájuk néz a jegyző, és azt mondja "na jó, csináljátok ha akarjátok"? Mi alapján dönt vajon?


És hogy lehet-e gyerekük a jog szerint? Érdekes kérdés. A Btk bünteti az egyenesági rokonnal végzett bármilyen szexuális cselekményt, és a testvérrel való közösülést. Hozzátéve, hogy ha nagyon szőrszálhasogató vagyok, akkor attól hogy a Btk. valamihez büntetési tételt fűz, az nem egyenlő azzal hogy tiltja. A rokonok általi gyerekvállalásról nem tudom hogy szól-e valamelyik jogszabály, úgy tudom hogy nem. És mivel a sperma átadása történhet szexuális cselekmény nélkül is, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy van olyan formája az egyenesági/oldalági rokonok egymással szaporodásának, amit nem tilt, és nem is büntet a magyar jog.

máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!