Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldre mennék kisfiammal,de...

Külföldre mennék kisfiammal,de közös a felügyeleti jog. Hogyan tudnánk elmenni,ha az apa nem engedi? Többi lent.

Figyelt kérdés

2 éves kisfiamat egyedül nevelem.

Közös a felügyeleti jog,de mindigis én neveltem és én is szeretném.

Nagyon nehéz anyagikörülmények között élünk, mert vállalkozó vagyok és kevés pénzt kapok Gyed alatt. Bölcsődébe beirattam,féléve “járna”, ha nem lenne hetekig itthon betegség miatt. Apuka csak diktál dirigál,gyerektartást ad,de a felügyeletben aboszút nem partner,hogy dolgozni tudjak..

Nevelni nem szeretné,de ha kérem,hogy vigyázzon rá mindig bírósággal fenyeget,elvenné mert,hogy én dobom le nem akarom nevelni címszóval..

A felügyeletet nem adja nekem kizárólagosan állandóan csak ellenkezik.

Most már ott tartok,hogy egy kg kenyér is peoblémát okoz,a gyógyszerről ne is beszéljünk.. nekem senkim nincsen egyáltalán..

Jött egy munkalehetőség a szakmámmal kapcsolatosan,de ehez 3 napra elkellene utaznom Ausztriába. Gyermekemet vihetném magammal,ott lenne segítségem. Apukát kérdeztem vigyázna e rá a pár nap alatt, a válasz nem volt. Adjam oda majd ő felneveli.. szörnyű egy csávó.

Voltam gyámügyön,azt mondták az aláírása vagy bírósági határozat nélkül nem vihetem el. Egyértelmű,de kérdésem a következő! Arra gondoltam “becsapom”,eltiltani,elszakítani tőle nem szeretném,de ha aláiratnék vele egy olyan kacifántos papírt amit nem ért,de benne van,hogy elviheten minden héten külföldre és haza is hozom? Nem tudok mást kutalálni amíg nincs határozat.. és,ha nem írja alá? A bíróságot sürgethetem? Vagy kérhetek ptt olyan papírt amivel engedélyezik? Sürgős lenne elmennem,mert ha megfogom ezt a lehetőséget talán jobbra fordul az életünk és nem csak a kéregetésről szólna,csak nézzük ahogy esznek isznak az emberek. Én szép életet éltem, ezt kívánom a gyermekemnek is. Apukának,ha elmondanám külföldre mennék,bosszúskodna,gonoszkodna..

eddig nem volt szükség bírósági intézkedésre,szépen elviszegette amikor legalább volt kedve..

minden tippet,ötletet, tapasztalatot elfogadok!! Köszönöm ,ha végig olvastad.



máj. 7. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Én simán elvinném Ausztriába, valószínűleg soha nem derülne ki, mivel abban az irányban nem jellemző a határellenőrzés.
máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ezt jelenti a szülői jog, hogy az engedélye nélkül nem teheted meg

Gondolj bele, hogy akkor ő is megtehetné, hogy fogja a gyerekeket és elköltözik vele Timbuktuba. Az neked tetszene?

máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kiderülne,mivel megkérdezi,hogy mi van vele és,ha kipattan a fejéből,hogy elviszi akkor jön érte. Ez sincs így rendben,de eddig úgy voltam vele mindegy csak foglalkozzon vele.
máj. 7. 11:22
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Kezdjük ott, hogy a gyerek, ha egy szülőjével utazik, akkor is kell a másik írásos beleegyező nyilatkozata, ha a szülők nincsenek elválva. Ez egy sima formanyomtatvány, ami a konzuli szolgálat honlapjáról letölthető.


- Tehát nem Te adsz oda akármiféle kacifántosan megfogalmazott doksit aláírásra az apának, hanem van formanyomtatványa (mint mindennek).

- Ha az apa nem írja alá ezt a formanyomtatványt a gyereket nem lehet külföldre vinni, és ha mégis a "gyereklopás" miatt hatóságilag is feljelenthetnek.

- A bíróság belekeverését meg nem értem... Bíróság nem kényszerítheti az apát, hogy "márpedig te ezt aláírod".

máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én nem elköltözni szeretnék,egyenlőre. Heti 3 napot kellene csak dolgoznom. Elmennénk,hazajönnénk. Ígyis megérné az összeg amit kapok.
máj. 7. 11:23
 6/18 A kérdező kommentje:
Voltam a gyámügyön részletesen elmondtam mindent,javasoltak nekem 1-2 dolgot. Azon kívül annyit mondtak még indítsak pert kizárólagos felügyeletijogért külföldi lakhatással,megfogom kapni,ha igaz amit mondok. Igen valós és igaz volt amit mondtam.
máj. 7. 11:28
 7/18 A kérdező kommentje:
És a “kacifántos” papírt nem úgy gondoltam írok valamit.. gondoltam ügyvéddel, amivel nem elrabolnám tőle és elszakítanám,de eltudnám vinni magammal erre a heti 3 napra.
máj. 7. 11:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy most heti 3 napra vinnéd-e ki, vagy fél életre. Az európai törvények szerint 5 percre se viheted ki külföldre a másik szülő beleegyezése nélkül.


Kizárólagos felügyeletet, meg a bíróság csak úgy nem osztogat, ha nem bűnöző.


Sőt, ha mindezt vázolnád egy bírónak előbb veszik el tőled a felügyeleti jogot, mert Te, mint anya át akarod verni az apát és törvénytelenül külföldre akarod szöktetni a gyereket. ( "Arra gondoltam “becsapom”,eltiltani,elszakítani tőle nem szeretném,de ha aláiratnék vele egy olyan kacifántos papírt amit nem ért" ).

máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mint mondtam éhen döglünk szó szerint és az apa ezt leszarja. Felügyelet alól meghúzza magát,oldjam meg. A gyámügy szerint ezektől az apáktól a felügyeletijogot elveszik,mert akadályozza a gyermeket. A becsapást elmagyaráztam. Gondolom férfiként,apaként írsz ide. Kérdezem én tőled,ha a gyermekednek szüksége van ételre,gyógyszerre azt mondod leszarod,old meg?
máj. 7. 11:39
 10/18 A kérdező kommentje:
Semmivel sem rendelkezik az édesapa. Sem pelenka,popsitörlő,se gyerekülés,se gyógyszer,se lázmérő és még folytathatnám. Mindent én adok amikor elviszi. Ruhát,nasit mindent is csomagolok. Azt gondolod én vagyok a felelőtlen akitől elvennék a gyermeket mert külföldön van segítségem és talán semmiben nem szenvedne hiányt a gyermekem?
máj. 7. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!