Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghatalmazás írásánál jelen...

Meghatalmazás írásánál jelen kell lennie a meghatalmazó félnek?

Figyelt kérdés

Amennyire én tudom a meghatalmazás:

- nem szerződés

- egyoldalú nyilatkozat

- nem jár kötelességgel, csak joggal

- a meghatalmazott aláírása nélkül is érvényes


Ezek alapján nekem az a gyanúm, hogy a megíráskor nem kell jelen lennie a felhasználónak. Tegyük fel, hogy így van. Ha utólag kiderül, hogy a meghatalmazás hamis/üres részek utólag lettek kitöltve harmadik fél által, és ezt valaki felhasználja, akkor követ el bűncselekményt? Ugye a bűncselekmény elkövetésének feltétele az, hogy tisztában legyen valaki a hamisságról. De nem lehet tisztában vele, ha ott sem volt. Utólagos per esetén ilyenkor kit vesznek elő? A meghatalmazottat, a meghatalmazót, a "közvetítőt" vagy a tanúkat?

Elővesznek ilyenkor a bíróságon írásszakértőt, hogy bebizonyítsa, hogy az írások egyikét sem a felhasználó írta oda? Ha mégis a felhasználót veszik elő, enyhítő körülmény, hogy neki ebből nem származott semmi haszna, és jóhiszeműen járt el?


febr. 21. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor majd én írok nélküled egy meghatalmazást, hogy meghatalmazol engem, hogy felvehetem a bankszámládról a pénzed. Neked nem kell jelen lenned, majd én aláírom helyetted is.
febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mégis hogy írja alá, ha nincs ott az aláírásnál?
febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy AKIT MEGHATALMAZNAK, annak nem kell jelen lennie. Elírtam a fenti kérdésben.
febr. 21. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
És ki a felhasználó a kérdésedben? Aki felhasználja a meghatalmazást?
febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A felhasználó a meghatalmazott. Pontosan akkor válik azzá, amikor felhasználja.
febr. 21. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

A meghatalmazáshoz a meghatalmazó kell, még a tanúk.

Így lesz hiteles, törvényes.

Ezt adja oda a meghatalmazottnak aki utána ezt bemutatva tudja bizonyítani, hogy joga van az ügyben eljárnia.

Postán is ellehet küldeni a meghatalmazást, a tanúk azárt kellenek, hogy azt bizonyítsák, tényleg meghatalmazta az illetőt amásik.

A felhasználónak semmi köze a meghatalmazás megírásához, kétség inkább akkor szokott lenni ha az egészet ő írta meg és lehet hogy az aláírások is tőle vannak.

febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
A meghatalmazó felelőssége, hogy mindent kitöltsön a meghatalmazásban. Ha valamit kihagy, akkor ezzel lényegében meghatalmazza a meghatalmazottat, hogy az üresen hagyott részt ő töltse ki. Nemrég voltam ilyen helyzetben: az ingatlanom másik tulajdonosa meghatalmazott, hogy eladjam a részét is. Formanyomtatványt töltött ki, tanúkkal, de pár adatot üresen hagyott, ezeket nekem kellett kitölteni. Nyilván egyeztettük, hogy mit írok bele. De ő is beleírhatta volna.
febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!