Meghatalmazás írásánál jelen kell lennie a meghatalmazó félnek?
Amennyire én tudom a meghatalmazás:
- nem szerződés
- egyoldalú nyilatkozat
- nem jár kötelességgel, csak joggal
- a meghatalmazott aláírása nélkül is érvényes
Ezek alapján nekem az a gyanúm, hogy a megíráskor nem kell jelen lennie a felhasználónak. Tegyük fel, hogy így van. Ha utólag kiderül, hogy a meghatalmazás hamis/üres részek utólag lettek kitöltve harmadik fél által, és ezt valaki felhasználja, akkor követ el bűncselekményt? Ugye a bűncselekmény elkövetésének feltétele az, hogy tisztában legyen valaki a hamisságról. De nem lehet tisztában vele, ha ott sem volt. Utólagos per esetén ilyenkor kit vesznek elő? A meghatalmazottat, a meghatalmazót, a "közvetítőt" vagy a tanúkat?
Elővesznek ilyenkor a bíróságon írásszakértőt, hogy bebizonyítsa, hogy az írások egyikét sem a felhasználó írta oda? Ha mégis a felhasználót veszik elő, enyhítő körülmény, hogy neki ebből nem származott semmi haszna, és jóhiszeműen járt el?
A meghatalmazáshoz a meghatalmazó kell, még a tanúk.
Így lesz hiteles, törvényes.
Ezt adja oda a meghatalmazottnak aki utána ezt bemutatva tudja bizonyítani, hogy joga van az ügyben eljárnia.
Postán is ellehet küldeni a meghatalmazást, a tanúk azárt kellenek, hogy azt bizonyítsák, tényleg meghatalmazta az illetőt amásik.
A felhasználónak semmi köze a meghatalmazás megírásához, kétség inkább akkor szokott lenni ha az egészet ő írta meg és lehet hogy az aláírások is tőle vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!