Egy átlag meghatalmazást a meghatalmazó/meghatalmazott egyenesági rokonai (pl. szülők) és/vagy meghatalmazóval/meghatalmazottal ugyanazon a lakcímen élő nem hozzátartozói tanúzhatnak?
Lehet "tanúzni".
Azért jobb ha keresel mást is, mert később, ügytől függően ha probléma van beleköthetnek.
Ha pl. egy közüzemi számla ügyintézéséhez kell a meghatalmazás vagy felvenni egy küldeményt a postán, akkor semmi gond. Ha viszont valami komolyabb ügyről van szó ahol felmerülhet a visszaélés, ott jobb ha nem ilyen közeli a tanú.. Pl ha egy idős bácsi "meghatalmazza" a nála lakó rokonát, hogy adja el a lakását és erre tanú a rokon testvére meg felesége, ott simán lehet, hogy az egész egy csalás, a bácsi nem is akart semmiféle eladást és meghatalmazást.
Egyszerű esetekben nem gond. Nálunk az apósom, férjem, fiam neve ugyanaz, anyósom meg ugye asszonynéven X-né, így többször előfordult, hogy még a nevek is azonosak voltak. De nem volt vele semmi gond.
Na ne vicceljünk már, hogy komoly ügy, meg nem komoly ügy...
A tanú azt igazolja, hogy a fél sajátkezűleg írta alá az iratot (vagy a már korábban aláírt iraton az aláírását sajátjának ismeri el).
Az irat tartalmához (egyébként) semmi köze, és büntetőjogi felelőssége fennáll akkor is, ha az aláíró felesége/férje, szülője/gyermeke, így lehetnek ezek a személyek is tanúk.
Valamikor volt egy olyan szabály, nem tudom érvényben van-e, hogy a tanú nem lehet rokona a a meghatalmazottnak.
Ha az eljárás "semleges", azaz az eljáró félnek nem származik belőle előnye, akkor nincs akadálya. Pl. az anyósom kocsijának elveszett a forgalmija, én kértem újat, a fiam és a menyem volt a tanú, nem volt gond. Lehet, hogy nyugdíjátvételre nem fogadták volna el őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!