Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok azért ha a tesóm...

Mit kaphatok azért ha a tesóm személyiével veszek piát?

Figyelt kérdés

Én 16 vagyok ő 18, és ha veszek az ő személyiével vmi szeszes italt és nem hiszik el h az enyém akkor max elküldenek? V vmi másra is lehet számítaní. Már am 1 szer megcsináltam akkor csak a születési dátumot nézték meg

Köszi a választ :)


2010. okt. 23. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Max 2-3 évet, de ha nem voltál még büntetve lehet hogy felfüggesztik.
2010. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs egy év a maximum, mivel ez magánokirat.
2010. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:O most beparáztam aszittem ezt max egy gyerekcsínynek tekintik ls mosolyogva elküldenek áhhh
2010. okt. 23. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért kaphatsz konyakot vagy vodkát, esetleg unicumot is :D de komolyan: nem olyan vészes a helyzet, ugyanis a boltos nem veheti el a személyit, ahhoz rendőr kellene! És az a 2-3 év is vicc szerintem. Viszont ne nagyon igyál, ha fiatal vagy! :)
2010. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha hasonlítasz rá, akkor nincs probléma. Csak ha nem fogadják el, akkor nem csinálj balhét. Egy pénztáros nem fog szarakodni, de azért nem árt vigyázni. Inkább vidd magaddal a tesódat is
2010. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó asszem összekevertem. Szóval ez mégis közokirat és 2év a maximum tétele az ezzel való visszaélésnek. Függően attól, hogyan jutottál hozzá. De mondom szerintem felfüggeszttel v pénzbüntetéssel megúsznád ha előtte nem volt semmilyen eseted.



Visszaélés okirattal


277. § (1) Aki olyan közokiratot, amely nem vagy nem kizárólag a sajátja, mástól, ennek beleegyezése nélkül, jogtalanul megszerez, vagy azt megsemmisíti, megrongálja vagy eltitkolja, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt magánokiratra azért követi el, hogy jogtalan előnyt szerezzen vagy jogtalan hátrányt okozzon, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2010. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen mongyuk ez elég hitelesnek tüník amit az előző írt de gondolom ez is olyan törvény ami csak úgy van hogy legyen szal csak nem csinálnak belőle gondot majd remélem:) meg ha nem hiszik el vissza kérem a személyit és spuri :D
2010. okt. 23. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Remélem beszopod :D

A törvény az törvény és nem csak azért van, hogy legyen. Te fiatalkorú vagy és okirattal visszaélést követsz el, amit nem egyszerűen a törvény, hanem a büntetőtörvénykönyv szabályoz. Ha nem vagy büntethető, akkor a szüleid szankcionálják, mivel ők felelnek érted. Kicsit komolyabban kéne nézni erre az elbszott világra öcsém, mert ha már most ilyeneken járatod az agyad, később se lesz belőled senki.

2010. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves második!

A személyi igazolvány KÖZOKIRAT!

2010. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!