Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jófogás csalás áldozata...

Jófogás csalás áldozata lettem,szerintetek hagyjam vagy ne?

Figyelt kérdés
Ez még 2020 áprilisában történt.Jófogáson ps4 pro-val hirdettek 40 ezerért.Na mondom ez ritka jó ajánlat le kell rá csapni.Mekkora balek voltam basszus.Előre kérte a felét, magyarul elutaltam neki 20 ezret.Utalás után még kb fél órát tudtunk levelezni jófogáson stb stb Aztán felszívódott. Na mindegy.Akkor nem csináltam semmit lesz*rtam úgy voltam vele ha ilyen hülye vagyok akkor meg is érdemlem.Ráhagytam továbbléptem.De most valahogy tossza a csőröm mert azért csak megkárosítottak.Megvan az összes képernyőfotó a beszélgetésről és arról is hogy átutaltam a pénzt arra a számlaszámra,ja és telefonszám is van.Magyarul vannak bizonyítékaim mindenről. Sztetek van rá esély hogy 4 év elteltével visszakapom a pénzt,ha bemegyek a bankba és megmutatom a számlaszámot?Mert az a számlaszám valakié és ők ki tudják deríteni ki a csaló.Vagy inkább hagyjam a pi**ába? Ti mit tennétek?Ja és soha a büdös életben nem fogok előre utalni senkinek sem ezek után az is biztos.Mielőtt azt írná bárki is hogy hogy lehettem ilyen balf*sz. Tudom az voltam...

jan. 7. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A banknak semmi köze hozzá, hiába mész be.

Rendőrségen vagy online tehetsz feljelentést.

jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
El kell felejteni, én is csináltam pár "mínuszt" itt meg ott magamnak, de tanultam belőle és próbálok eszelős lenni! Ha feljelented felkészülhetsz egy hosszú és költséges perre is, hiányzik? Van aki milliókat bukik, ma is mert annyira nincs tisztába a netes csalásokkal, te jól is jártál, tanuló péz.
jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
4 év után már teljesen mindegy és szerintem felesleges 20 ezer forintért küzdeni
jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Attól tartok, hogy azóta se a bankszámlaszám, se a telefonszám nem él már.

Én a Vaterán jöttem össze egy illetővel, akinek időközben vagy előjött a lelkiismerete vagy figyelmeztették, hogy olyan is van, így aztán 1 hónap késéssel, de elküldte a tárgyat, amire előre utaltam neki a pénzt. Emailben azt bevallotta, hogy felmerült benne, hogy elsikkasztja az összeget.....

Mellesleg, az embernek fel kell készülnie arra, hogy élete során pár alkalommal pszichopata emberekkel jön össze, akiknek bedől és akik kicsalnak tőle pénzt. 40 évvel ezelőtt egy távoli városban élő "kollégám" kért kölcsön kb. fél havi akkori fizetésemnek megfelelő összeget, mondván, hogy ellopták a pénzét és hazautazni valója sem maradt. Azóta hírét sem hallottam. Egyszer elmeséltem a dolgot más "kollégáimnak", akik az illetőt jobban ismerték, nevettek, hogy az illetőről tudni való volt, hogy alkoholista és fűnek-fának tartozott. Én ennyiben hagytam.

jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen összegnél, ha jól tudom, 5 év az elévülés.

De gyakorlatilag szerintem már nemigen nyomozna a rendőrség. Bankszámlaszám alapján természetesen azonosítani lehetne az illetőt, de az eltelt idő után már sok mindenre tudna hivatkozni. Akkor frissen még inkább megérte volna, hátha találnak még pár embert, akit szintén átvert az illető, nagyobb összeg miatt meg jobban odafigyelnek.

jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!