Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vinted (emag, jófogás, stb.)...

Vinted (emag, jófogás, stb.) csalások elszenvedői, miért a bankot utálják, miért a banktól várják a pénzük visszatérítését?

Figyelt kérdés

Biztosan volt már hasonló kérdés, ha igen, és belinkelitek, azt is megköszönöm.

Szóval benne vagyok több Vinted-es csoportban, az egyik a "Vinted károsultak" nevű csoport. Egyre kevesebb a bejegyzés, és nem is mindenki meri vállalni a nevét. Ami szerintem nem normális, és felháborít, hogy itt tilos a károsultnak megmondani, hogy ő volt a hibás. Ezek a csalások jellemzően úgy történnek, hogy a csaló küld egy linket, hogy a vevő inkább ott fizessen. A bolod meg rákattint, átmegy egy idegen oldalra, és megadja a banki adatait. A Vinted kifejezetten felhívja rá a figyelmet, hogy semmiféle linkre ne kattintson senki, és csak az oldalon intézze a fizetést, mert így biztonságos. De a szabályzatot nem olvassák el, aztán mikor ellopják a család több milliós megtakarítását, még ők vannak felháborodva. A kommentelők meg adják alájuk a lovat, hogy össze kell állni perközösségbe, és beperelni a bankot. Mert a szemét bank a hibás. Ha meg valaki le meri írni, hogy nana, itt emberünk hibázott, na akkor kap a többiektől. Nem vagyok banki dolgozó, csak egy egyszerű felhasználó, de tébnyleg ennyire sötétek, és nem csak hogy bukták a pénzüket, még tényleg képesek perelni úgy, hogy ők követtek el hibát? Még ha nem lenne leírva, és nem kéne elfogadni, hogy "igen, elolvastam és elfogadom a felhasználási feltételeket!"...

Mit várnak? Hogy tényleg a bankot vagy az oldalt hozzák ki hibásnak? Mert azt is gyakran írják a saját védelmükben, hogy a szemét vinted nem véd eléggé a csalók ellen, nem fektet pénzt abba, hogy ezeket a csalásokat megakadályozza.

Én meg azon vagyok felháborodva, hogy az ilyen birkák miatt pl. a rendőrség új csoportokat hoz létre, és erre mennek el az adóforintjaim. Miért kell nekem azt megfizetni, hogy más idióta?


2023. okt. 28. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerinted aki olyan hülye, hogy ... na várj, nem is folytatom. Valamiért te is benne vagy a csoportban, szóval te is olyan hülye vagy. Ha nincsenek meg valakinél az alapvető kognitív képességek, ismeretek, logika, akkor ez történik. Ezért kellene támogatni az oktatást, hogy ne idióták neveljék a hülye szülők gyerekeit, hanem eltökélt és képzett pedagógus szakemberek.


A fidesznek mennie KELL! A dekával és társaikkal együtt, az egész bandának TAKA VAN!!

2023. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván egy elb*đzott tranzakciónál lehet kérni a bankot, hogy állítsa meg az utalást. Ez időnként működik, bár többségében nem.

Ennek ellenére a bankot semmiféle felelősség nem terheli... ahogy az oldalt sem.

Ha majd szépen a karámból átvonulnak a bíróságra, ezt ők is meg fogják tudni. Ha már annyira sötétek voltak, hogy előtte ne jöjjenek rá, akkor majd utóbb rájönnek, amikor a perköltségeket is fizetniük kell. Ennyi.


Kár ezen felhúznod magad

2023. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves szavakat, úgy, hogy fogalmad sincs, miért vagyok a csoportban. Van mit tanulnod értelmezés tekintetében, hajrá!

Sok csoport van. Egyikben csak hirdetéseket várnak, másikban tilos hirdetni. Megint másikban "trash" hirdetéseket lehet kitenni, amik pl viccesek vagy elborzadsz tőlük. Mikor beindultak nagyüzemben az átverések, sokan elkezdtek panaszkodni, ezt sokan megunták, és inkább létrehozott vki egy ilyen csoportot, ahol csak ez a téma. Na ide vagy felvettek anélkül, hogy be akart-e lépni az ember, vagy ha érdekeltek a sztorik, hogy tanulj belőlük, akkor beléptél. Én utóbbi voltam.

Szóval te nagyon okosnak gondolod magad, és támogatnád az oktatást, de még azelőtt ítélkezel és személyeskedsz, hogy tudnád, érintett vagyok-e? OK, valóban támogassuk az oktatást, mert rádfér valóban.


Második: igazad van, nem is kéne felhúzni magam ilyesmin, de az emberi butaságon néha nagyon ki tudok akadni.

Ezek szerint van olyan legalja ügyvéd is (mondjuk ez nem lep meg), aki tökéletesen tisztában van vele, hogy a vevő hibázott, mégis hitegeti, elvállalja az ügyet, és méginkább lehúzza azt, akitől loptak, és semmije nem maradt. Na ide pl nem állja meg a helyét a "támogassuk az oktatást", mert ezek pont képzett, diplomás ügyvédek, és hiába támogatod, akkor is lesz, aki meglopja a buta embert.

2023. okt. 28. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Ez olyan, mintha valaki önként, egy színes papírlapért odaadná a pénzét, majd szidná a nyomdát, hiszen az ő pénze onnan jött, és igenis kéri vissza. Én nem tartom őket hülyéknek, csak egyszerűen nem annyira értenek a pénzügyekhez, főleg, ebben a lassan szinte teljesen digitalizált világban.


Mellesleg sajnos aki ilyen típus, ő a legritkább esetben képes a változásra, legalábbis ilyen téren biztosan.

2023. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
51%

Szerintem ezek agyhalottak. Legalább egy ève megy ez a link küldözgetős csalás facebookon ès jófogáson is. Elèg feltűnően google fordítós magyarral írnak.

Aki bedől ennek, az megèrdemli.

2023. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Ezt hívják áldozathibáztatásnak. Miért nem a csalókkal van problémád? Attól, hogy valaki hülye még nem kéne átverni. Plusz nem csak te fizetsz adót, akit átvernek is nyilván fizet.
2023. okt. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül értek egyet.

Nem ezt hívják áldozathibáztatásnak. Azt hívják annak, amikor az áldozat igazából nem követ el semmit, pl. mikor egy nőt megerőszakolnak, és őt hozzák ki hibásnak, miért ment férfiak közé. De az, hogy emberek, és ezáltal férfiak közé ment, nem róható fel neki, mert teljesen normális viselkedés.

Amiről most írtam, ami egy hete felhúzott, ott az "áldozat" kifejezetten hibás. Ő követte el azt, amit meg lehetett volna előzni egyszerűen annyival, hogy elolvassa a szabályzatot, vagy ha eleve gyanús a link, hát nem lép tovább. Hál'istennek azért szokták az ilyesmit elutasítani a bankok - és remélem a bíróságok is - mert az elvárható viselkedésnek nem tett eleget.

Ebben a csoportban olvastam pl. ezt, és azóta is akárhányszor eszembe jut, csak pislogok: az illető Vinteden (vgy akárhol) ELADNI akart. Meghirdetett valamit. Majd jött a szokásos csaló üzenet, benne a linkkel, ami egy banki oldalra irányítja. A csaló oldalra persze. Emberünk meg gondolkodás nélkül elkezdte bepötyögni a kártyaadatait, a cvc kódot, a netbank jelszót, mindent. És még ő maga is ostorozta magát később, hogy lehetett ekkora hülye, hiszen ő nem akart venni semmit, ő eladni akart. Automatikusan kattint nagyon sok ember minden vacak linkre, egy pillanatnyi gondolkodás nélkül.

Na jó, ettől nem oldódik meg a dolog, akit át lehet verni, azt át is fogják.

És jogos a kérdés, miért nem a csalókra haragszom. De a válaszom: természetesen velük is van problémám. egy pillanatig sem pártolom azt, amit csinálnak. Próbálod minden szavamat kitekerni, de egyik felvetésed sem állja meg a helyét.

1. Az áldozathibáztatást nem erre mondják, kifejtettem.

2. Igenis van problémám a csalókkal. Sehol sem írtam az ellenkezőjét.

3. Azt sem írtam, hogy csak én fizetnék adót. Jó esetben az is fizet, akit átvertek. Csakhogy - és ezt is kifejtettem - az ő esetében ezért kap vissza szolgáltatást pl a rendőrségtől. Míg én, aki nem voltam hülye, és hajlandó voltam rászánni egy kis időt, hogy utánaolvassak a dolognak - én is fizetem az ő hülyeségét. Miért én igyam meg a levét annak, hogy más lusta? Ez így minden, csak nem igazságos.

2023. nov. 3. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:

"Miért én igyam meg a levét annak, hogy más lusta? Ez így minden, csak nem igazságos."

És akkor a péniszedről még nem is beszéltél, hogy miért nem jutott neked is legalább 20 centis, mert ez így minden, csak nem igazságos. xD

2023. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!