Ha megtámadják azt a végrendeletet, melyben egy lakásról van szó, de én azt időközben megvettem akkor kihúzhatják alólam a lakást?
Novemberben megvettem egy lakást, azóta felújítom, várom, hogy beköltözhessek. A szomszéd mesélte, hogy ott egy olyan idősebb férfi lakott aki betegeskedett, majd a kórházban meghalt. Előtte valamikor még aláíratták vele , hogy XY az örökös. Namost ez az örökös nagyon rafkósnak hitte magát, mert gyorsan a fiának a nevére írta. Bizonyára azt gondolta, hogy így a behajtócég nem fogja tudni behajtani a keletkezett tartozásokat, mert a kis 18 éves gyerektől nem lehet. (Gondolták ők!)
Én a fiától vettem meg ingatlanközvetítőn keresztül, rendesen ügyvéddel.
Nyilván akkor már nem volt rajta tartozás, a közös költséget is az utolsó pillanatban rendeztettem velük. (Mondtam, hogy az utolsó részletet akkor fizetem ki, ha a társasház felé sem tartoznak)
Voltak még furcsaságok, de nem tartozik ide. Csak annyi, hogy hetek óta stresszelek, mert úgy éreztem, valami nincs rendben körülötte.
A szomszéd elmondta, feltehetően hogy jutott az apa és fia a lakáshoz, és ezért az elhunyt régebbi tulajrokona megtámadja azt a végrendeletet.
Kicsit aggódni kezdtem, hogy ez mit jelent számomra? Elvehetik tőlem? Vagy mivel szabályosan megvásároltam, a tulajdoni lapon is én vagyok, nem kell félnem?
Utána néztem alaposabban. Ha bűncselekmény nem történt, nem vagy veszélyben.
A kijátszott rokon a köteles-részre formálhat jogot, de a kötelesrészi igény nem a hagyatékkal, hanem a hagyatékban részesítettekkel szemben áll fenn.
Vagyis verje le azon, aki örökölt. Az ingatlan tulajdonjogához nem volt, és nincs köze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!