Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámadják azt a végrendel...

Ha megtámadják azt a végrendeletet, melyben egy lakásról van szó, de én azt időközben megvettem akkor kihúzhatják alólam a lakást?

Figyelt kérdés

Novemberben megvettem egy lakást, azóta felújítom, várom, hogy beköltözhessek. A szomszéd mesélte, hogy ott egy olyan idősebb férfi lakott aki betegeskedett, majd a kórházban meghalt. Előtte valamikor még aláíratták vele , hogy XY az örökös. Namost ez az örökös nagyon rafkósnak hitte magát, mert gyorsan a fiának a nevére írta. Bizonyára azt gondolta, hogy így a behajtócég nem fogja tudni behajtani a keletkezett tartozásokat, mert a kis 18 éves gyerektől nem lehet. (Gondolták ők!)

Én a fiától vettem meg ingatlanközvetítőn keresztül, rendesen ügyvéddel.

Nyilván akkor már nem volt rajta tartozás, a közös költséget is az utolsó pillanatban rendeztettem velük. (Mondtam, hogy az utolsó részletet akkor fizetem ki, ha a társasház felé sem tartoznak)

Voltak még furcsaságok, de nem tartozik ide. Csak annyi, hogy hetek óta stresszelek, mert úgy éreztem, valami nincs rendben körülötte.

A szomszéd elmondta, feltehetően hogy jutott az apa és fia a lakáshoz, és ezért az elhunyt régebbi tulajrokona megtámadja azt a végrendeletet.

Kicsit aggódni kezdtem, hogy ez mit jelent számomra? Elvehetik tőlem? Vagy mivel szabályosan megvásároltam, a tulajdoni lapon is én vagyok, nem kell félnem?



jan. 4. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Tudomásom szerint téged ez nem érint.

Mivel időközben eladta, így az értékével kell elszámolnia a volt tulajdonosnak a rokon felé, ha az megnyeri a pert.

jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól vásároltad meg aki hivatalosan a tulaj volt, neked nem lehet bajod. Azt az apát meg a fiát perelhetik be maximum, de neked ahhoz már nincs közöd. Szerintem.
jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász de ha tippelnem kellene akkor Téged emiatt nem nagyon tudnak elővenni. Vélhetően az örököst fogják érte vegzálni, de ha biztosra akarsz menni kérdezd azt ügyvédet aki az adásvételit írta. Ő valószínűleg sokkal pontosabbat fog tudni Neked mondani mint mi itt.
jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 DK-s ***** válasza:
63%

Egy esetben biztos hogy xarba kerülsz.


Ha az ingatlan "furcsa" öröklése kapcsán bűncselekmény valósult meg, és ennek kapcsán eljárás indul.


Ez esetben végül a jogos örökös nevére fog kerülni az ingatlan, te pedig perelheted a pénzed. (esélytelen)

jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha az adott ingatlan ági öröklés alá tartozott volna (az idős bácsi szüleitől örökölte), akkor a hagyatéki eljárásra kijelölt közjegyzőnek hivatalos eljárásában idézni kellett volna az idős bácsi testvéreit/elhunyt testvér gyerekeit a hagyatéki tárgyalásra, ott tájékoztatást adniuk neki, arról hogy ilyen esetben joguk van a végrendeletet támadni.


Ha hibázik közjegyző, akkor az ő felelősségbiztosítása fizet a károsultnak.



[link]

[link]

jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5-höz:

Az elhunyt elvileg végrendelkezett (esetleg ajándékba adta az illetőnek a lakást, ennyire nem tudom, de tulajdonlapon be volt jegyezve a fiatal tulajdonos.)

A végrendeletet az elhunyt korábbi tulaj testvére támadta meg a szomszéd elmondása szerint.

Ha jól értem az ági öröklést, a testvér (aki 80 év feletti!) jogot formálhat az ingatlanra, mivel leszármazó nincs, de ő meg családtag. Így van?

jan. 4. 20:51
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
4-nél a pont. Telitalálat.
jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elhunyt idős bácsi életében odaajándékozta bárkinek az ingatlanját, akkor testvére perelhet a szerződés érvénytelenségre hivatkozva.

De mivel ügyvéddel lett kötve, akinek felelőssége, hogy a szerződés jogszerű legyen, semmiségi okot (Megtévesztés és jogellenes fenyegetés, Titkos fenntartás, színlelt szerződés , Akarathiba ingyenes szerződés esetén) lehetetlen bizonyítani.


[link]


Ha pedig az elhunyt bárkinek odaajándékozta az ingatlanját és legközelebbi rokona a testvére, ő ezt csak azon az alapon támadhatná, ha bizonyítani tudná, hogy az elhunyt az az ingatlant szüleitől örökölte. (Ha viszont ez történt volna, azt a hagyatéki eljárás közjegyzőjének hivatalból észre kellett volna vennie.

jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 DK-s ***** válasza:

Lenne néhány fontos kérdésem:


Milyen jogalap adta az öröklést?


Végrendelet, vagy öröklési szerződés? (eltartási, gondozási, stb)


Mennyi idő telt el az örökös öröklése, és a te megvételed között? Tehát lényegében a bácsi halála, és a te megvételed között.


Erős a gyanúm hogy itt bajok lesznek, ha az örökös megtámadja a végrendeletet/öröklési szerződést. Írtad, hogy rafkós.


Gyorsan túladhatott rajta, előtte átiratta a gyereke nevére, ezek pedig egyértelműen igazolni fogják a rosszhiszemű magatartást.

jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-nek:

Mint kiderült, még halála előtt került a fiatal tulajdonos nevére a lakás. Tavaly tavasszal a tul.lap tanusága szerint. A törlő határozatból azt hittem, meghalt. Haszonélvezet volt a lakáson (ezt is a részletes tullapról tudom, nem mondták. ) , ezek szerint ajándékozással került a másik birtokába. A beteg bácsi csak nyár végén hunyt el és ők szinte azonnal értékesítették a lakást. Ingatlan közvetítőn keresztül vettem, hivatalosan, több részletben, a közvetítő iroda ajánlott ügyvédjével.

jan. 6. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!