Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet feljelenteni a...

Hol lehet feljelenteni a munkahelyemet (lehetőleg név nélkül), hogy betartassák a munkáltatómmal a törvényeket?

Figyelt kérdés

a maszek kkv ahol dolgozom, -építőipar - sajnos már túl okos, hogy hogy használja ki a leginkább, hogy zsigerelje ki a nála munkát vállaló embereket


a túlóra kompletten fizetetlen 8 órán felül, az irodán nem ritkán dolgozunk reggel 7-től 5-6-7 óráig, akár tovább is, miközben 16-ig írja alá mindenki, ennyi is van kifizetve, nem több.


az építőipari dolgozók is van, hogy éjfélkor érnek be a telephelyre



pénzzel folyamatos szemétkedés, alacsony fizetés, pénz visszatartás, ki nem fizetések, levonások



hol vannak a hatóságok, aki oda koppintana a körmére, rendet csinálnának?


foglalkoznak egyáltalán ilyen tizenfős cégekkel?


2023. dec. 27. 12:17
1 2 3
 11/28 Molyember ***** válasza:
93%

Nem lehet, hogy inkább bosszút akarsz állni? Ha a cégednek rossz, akkor neked is. Ha most is szemetek, akkor képzelheted, mennyire zsákányolnának ki titeket, ha kapnának egy komolyabb büntetést. Azt is ti dolgoznátok le, nem a főnök.

Meg kell értened, hogy a munkahelyed nem érted van, nem foglalkozik a sorsoddal. Az sem számítana, ha ott döglenél bele a munkába. Amiről dönthetsz, az a te életed, hogy csinálod-e még évekig ezt a szart. Elhiszem, hogy kevés a munkalehetőség, ez meg jó lenne, ha nem szemétkednének. A baj az, hogy szemétkednek, és ez nem lesz jobb. Ha nincs semmi más, akkor végső soron marad a költözés, vagy a 12 órás meló. Amíg bírod, aztán ki tudja.

2023. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
pár millás büntetéstől ez nem fog becsődölni, észre sem veszik kb.
2023. dec. 27. 15:33
 13/28 A kérdező kommentje:

de, ez csak a fingatásból ért, semmi másból


nekem sem szabad gyorsan hajtani az autóval, mert odavágnak 38-150.000 ft-ot...


nem megyek tőle csődbe, csak pont elég, hogy észbe kapjak, legközelebb ne hajtsak gyorsan


rám is vonatkoznak a szabályok, igenis tartsák be a szabályokat a legnagyobb g3ciládák is, főleg ha mások kárára szemétkednek, lopják szét az alkalmazottakat

2023. dec. 27. 15:40
 14/28 anonim ***** válasza:
72%
Én keresnék ezerrel másik munkahelyet valamit csak találsz. Voltam én is ilyen helyzetben sajnos. Én itthagytam az országot is.
2023. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

De én azt szeretném, ha a törvény ereje lenne érvényesítve, a gonosz elnyerné a büntetését.


Van erre bármi esély? Erre kérek segítséget. És hogy milyen fórumhoz, jogi formációhoz forduljak és mi a jogi tényállás amit kimerít a dolog.


Vagy ez teljesen törvényes, normális, bevett gyakorlat, amit sok cég alkalmaz és tehetetlen vagyok?


Ennyi lenne a kérdésem.


Én ebben kérek segítséget, a munkahely váltás témáról szálljunk le.

2023. dec. 28. 14:53
 16/28 anonim ***** válasza:
93%
A munkaügyi ellenőrzés hatáskörébe tartozó munkavállalói jogsérelem esetén a konkrét munkáltató, illetve a konkrét munkavégzési hely megadásával panasz, illetve bejelentés a munkavégzés helye szerint illetékes megyei Kormányhivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Szakigazgatási Szervénél tehető személyesen, telefonon, vagy írásban (levélben, e-mail-ben). A szükséges adatok (telefonszám, cím, stb.) a Nemzeti Munkaügyi Hivatal honlapján (www.munka.hu) megtalálhatók.
2023. dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

És mi várható, mit fognak csinálni?

2023. dec. 29. 00:26
 18/28 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom valamikor kimennek és csinálnak egy ellenőrzést, melynek során vagy találnak valamit, vagy nem.
2023. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

És ez név nélküli?


Az nagyon rosszul jönne ki, ha ez elterjedne rólam 😂

2023. dec. 29. 09:30
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom sajnos, de erre rákérdezhetsz még azelőtt, hogy megtennéd a bejelentést.
2023. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!