Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes feljelenteni ebben az...

Érdemes feljelenteni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nem tudtam melyik kategóriába passzol a legjobban a kérdés..

Van egy lány aki iránt a kelleténél többet érzek, erről ő is tud, néha elszólja magát hogy ő is, de nem kell neki kapcsolat.. Nyár végén áthívott magához, ott volt egy barátnője is. Lementünk egy kocsmába, ahonnan hamarosan vissza hozzá, de áthívott egy gyereket onnan, és elkezdtek smárolni, na mondtam ezt végig nem nézem, engedjen ki. Erre hirtelen felindulásból képen fújta a csajt paprikasprével, amit annyira nem díjazott.

Ez olyan fajta, ami sem a hatóanyaga, sem a mérete miatt nem lehetett volna nálam, a lakásomon kívül, valamint ahogy olvastam ez könnyű testi sértésnek számít. Nem lett amúgy baja, fel se jelentett.

Viszont adtam neki nagyjából egy éve egy laptopot hogy tudjon dolgozni róla. Egy ideig nem beszélt velem a paprikás eset után, aztán kibékültünk, nem akartam visszakérni a gépet mert a telefonját is eltörte, nem tud miről netezni ha ez nincs. Viszont írt valamit, amire teljesen normális hangnemben írtam hogy gondolja át, de ő olyan állat módjára beszélt velem utána hogy jobbnak láttam visszakérni. Úgy volt ketten elmegyünk dolgozni más városba, munkásszállóra, de azt mondta ne menjek, nekem meg kell a gép mert a másik munkám nem tudom végezni csak asztaliról vagy laptopról, ha helybe nem találok melót akkor mindenképp kelt a laptop...

A másik, hogy pénzt szerezzen ellopta a családi cégüktől a rézhulladékot, amin megbukott, és a saját nagyapja feljelentette, rabosítva is lett. Most úgy vagyok vele hogyha feljelentem, lehet miattam mégjobban megszívja, és akkor egy életre megutál. Végülis ő sem jelentett fel engem, így akkor hagyjam én is? A gép kb 110.000ft volt.


2023. dec. 4. 12:55
A kérdező szavazást indított:
Jelentsd fel
Ne jelentsd fel
7 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Fújta = fújtam. Telefonról írok, ezért az esetleges hibák.
2023. dec. 4. 12:57
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
És akkor te most miért is akarnád feljelenteni? Mert kölcsönadtad a laptopodat és most visszakéred?
2023. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. A gépet behúzta, eltűnt vele, sehol sem érem el.
2023. dec. 4. 13:01
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Igen, ez az apró infó mintha kimaradt volna:D

Mondjuk sztem egyszerűbb let volna ennyit írni, hogy kölcsönadtál egy laptopot és nem hajlandó visszaadni. Mondjuk a paprikás sztori előtt le a kalappal, el akartál menni, erre lefújtad, jó nag ygyökér vagy:D


Deee ami igaz az igaz, ellopott tőled valamit ami a tiéd, jogodban áll visszakövetelni. De előbb lehet érdemes lenne megkeresni és jelezni, hogy ha nem adja vissza, feljelented. Vszeg tisztában van azzal, hogy épp elég szar helyzetben van, nem kell neki még több terhelés és visszaadja magától, te meg megspórolsz egy csomó időt, pénzt és energiát.


MOndjuk ezután már remélem békénhagyjátok egymást. Épeszű ember már a paprikás sztori után sem maradt volna kapcsolatban:D

2023. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod valamivel igazolni, hogy a tiéd a laptop? Mert ha nem, akkor hiába teszel feljelentést, hiszen mi alapján? Ezzel az erővel én is beballaghatnék a rendőrségre, hogy a szomszédnál van a gépem. Érted mit mondok? Ezt szerintem már fújhatod.
2023. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom igazolni, a papírokat elraktam amikor megvettem. Meg ott vannak az üzenetek is hogy kéne vissza a gép.
2023. dec. 4. 13:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk van rá két tanúja, hogy lefújtad paprikasprével, és hogy te ilyet hordasz magadnál. A laptopot önként adtad oda, tehát nem ellopta, meg nem is tört be hozzád miatta, akkor milyen jogalapon jelentenéd fel, ha nem követett el büncselekményt? Ez ugyanaz, mint ha valaki pl egy kölcsönt nem tud visszafizetni, azzal sem foglalkozik a rendörség, semmi közük hozzá.
2023. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor ezzel lehet, hogy kezdhetsz valamit. Bár a magyar rendőrséget ismerve...Azért sok sikert.
2023. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6# "Meg ott vannak az üzenetek is hogy kéne vissza a gép" - ez pont arra bizonyíték, hogy önként adtad oda neki, nem pedig ellopta. Ha így feljelentenéd lopás miatt, akkor az fog történni, hogy téged kaszálnak el hamis vád miatt.
2023. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem lopás miatt akarnám, biztos megvan ennek is a megfelelő büntetőjogi kategóriája, mert tényleg nem ellopta, csak nem hajlandó visszaszolgáltatni. Bár szerintem nem fogok semmit csinálni, mert elég a baja, nem akarok rátenni még egy lapáttal.
2023. dec. 4. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!