Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban ha közjegyző vagy...

Valóban ha közjegyző vagy ügyvéd ellenjegyzi a lakásbérleti szerződést akkor a szerződésszegő (kárt okozó, nem fizető) bérlőt heteken belül ki lehet hivatalosan lakoltatni végrehajtóval és erre még a moratórium sem vonatkozik?

Figyelt kérdés
2023. nov. 11. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem így van. Csak a közjegyzőnél a bérlő által aláírt kiköltözési nyilatkozat jó, az ügyvédnél ellenjegyzett szerződés nem ér ilyenkor semmit.

De hetek alatt nem lehet akkor sem kirakni.

Először is a közjegyző szerződésszegés esetén kiállítja a végrehajtási záradékot (neked kell tudni bizonyítani, hogy szerződésszegés történt).

Utána a hatóság kijelöli az illetékes végrehajtót. A kettő között hetek telnek el. A végrehajtó felszólítja a delikvenst, hogy 15 napon belül költözzön ki. Azt nem tudom, hogy ha nem költözik ki, akkor mennyi idő múlva megy a végrehajtó kilakoltatni, de a moratórium alatt nem lakoltathat ki senkit.

Ha nincs közjegyzős papir, akkor az interneten olvasottak alapján évekig is elhúzódhat egy kilakoltatás.

2023. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úh ez nagyon gáz. Magyarul akkor semmi nem védi a bérbeadót ha megszivja valakivel, még közjegyzős papirral is hónapokig él valaki a kontóján mire kidobja a végrehajtó. És igazából ha ki is dobja a bérlő ha kárt okoz és a kifizetetlen számlákat bachatja
2023. nov. 11. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

"Először is a közjegyző szerződésszegés esetén kiállítja a végrehajtási záradékot (neked kell tudni bizonyítani, hogy szerződésszegés történt)."


Ez nem így van.


A közjegyző pont NEM VIZSGÁL szerződésszegési okot.

Ő csak az un. végrehajtási alapfeltételeket vizsgálja a közjegyzői okirat vonatkozásában (szolgáltatás megjelölése, felek neve, követelés tárgya,összege, jogcíme, teljesítés módja, határideje).

Ezenkívül el kell telnie a teljesítési határidőnek..


Ha ez megvan mehet a záradék, innentől kezdve végrehajtható okirat lesz.


De a lakáskiürítés egy nemperes eljárás, ami járásbírósági végzéssel rendelhető el.

A kérelemben meg kell adni törvényben meghatározott adatokat. A bíróság 5 munkanapon belül dönt, majd értesíti a végrehajtót, aki 3 munkanapon belül végrehajtja a kiürítést, amihez rendőrségi segítséget is kérhet.


A végrehajtó a helyszínen felszólítja a lakásban lévőket, hogy 2 napon belül hagyja el az ingatlant. Ha ez nem történik meg, 2 nap elteltével rendőri segítséggel végrehajtja a kiürítést.

2023. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lakáskiürítési nemperes eljárás csak azokra vonatkozik, akiknek határozott idejű szerződés lejárta végén nem költözik ki a bérlője. Más esetekben évekig húzódhat a per, azért ajánlják a közjegyzőt. [link]

"Amennyiben a felszólítás hatására sem történik meg az önkéntes kiköltözés úgy nem marad más hátra, mint a bérlővel szemben peres eljárás indítása.

A bérbeadó elsődleges kérdése minden esetben, hogy mikorra kaphatják vissza az ingatlanjaikat. Sajnálatos módon a határozatlan idejű bérleti szerződések tekintetében nagyságrendileg egy-másfél évvel szükséges számolni I. fokon és még egy évvel körülbelül a II. fokú eljárásban – amennyiben minden optimálisan halad"

Én írtam az első választ, sajnos gyakorlati tapasztalatok alapján. Szept.30-ra szólt a felmondás, akkor kellett volna kiköltöznie. (ezt megelőzte a fizetési felszólítás). Ezt követően a közjegyző felvett egy 6 oldalas jegyzőkönyvet, amiben végig van vezetve, hogy mikortól lett bérlő, a fizetési felszólítás és szerződésfelmondás szövege teljes terjedelmében benne van a jegyzőkönyvben stb., a mellékletekben ott vannak a tértivevény másolatok. Ennek a jegyzőkönyvnek én vagyok az aláírója, én nyilatkozom benne, erre írtam, hogy nekem kell bizonyítani a szerződésszegést. Ezt követően állította ki a közjegyző a végrehajtási záradékot, ezután 2 héttel jött a végrehajtótól a levél, amiben benne volt, hogy felszólították a bérlőt, hogy 15 napon belül költözzön ki. Eltelt 1,5 hónap azóta, hogy ki kellett volna költöznie, volt közjegyző és a bérlő még mindig nem ment el. 2 nap múlva életbe lép a kiköltözési moratórium.

Szóval hiába van közjegyzős kiköltözési nyilatkozat, nem lehet így sem hamar kirakni a bérlőt csak akkor ha határozott idejű volt a szerződés.

2023. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!