Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetik,hogy a közösen...

Megtehetik,hogy a közösen vásárolt ingatlanra terhelnek öröklésből származó tartozas esetén?

Figyelt kérdés
Férjem Édesapja 2013 ban meghalt,mi 2019 ben vásároltunk egy közös ingatlant.2023 ban az örökölt házat elárverezték adóságok miatt,most egy hitelre vásárolt gépjármű miatt keresték meg,hogy több millió forintot fizessen ki ellenkező esetben rá terhelik az ingó ingatlanra.

2023. nov. 8. 20:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és én kérdeztem az is hogy kitől jött a felszólítás. Azért kérdeztem mert a megfogalmazas furcsa volt, és nagyon hajaz a különböző "követeléskezelő" cégek (ld. Intrum, Főnix Faktor és egyéb xarháziak) taktikájára, akik pszichológiai hadviseléssel fenyegetik az adóst hogy fizessen.
2023. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#10, ez mind szép és jó, csak épp ingatlan esetén nincs olyan, hogy közös vagyon, tekintve, hogy ingatlan esetén a tulajdonlás EGY SZEMÉLYŰ. Olyan lehet, hogy egy ingatlannak több tulajdonosa van, viszont ezek eszmei tulajdonrészek, amivel a tulajdonosok egymástól függetlenül rendelkezhetnek (kivéve az elővásárlási/-használati jogok). Tehát olyan van, hogy Pistának 1/2, Julcsinak 1/2 tulajdoni hányada van az ingatlanban, de olyan nincs jogilag, hogy Julcsi és Pista 1/1 arányú tulajdonos, mivel a részek külön kezelendőek.

Az egy másik kérdés, hogy ha hitelt érdemlően bizonyítható, hogy közös pénzből vették az ingatlant, de csak az egyikük 1/1 tulajdonában áll, akkor közös vagyonnak számít, így válás esetén ez feleződik.


Tehát ha van egy tartozás, akkor az bármilyen ingatlanra (az egyén tulajdonjogáig terjedően) ráterhelhető, ekkor a tulajdoni lapra egy széljegyzet kerül beírásra, ami tartalmazza a követelést. Viszont fontos tudni, hogy a hitelező önhatalmúlag NEM jegyeztethet be követelést semmilyen ingatlanra, ehhez közös megegyezés szükséges a hitelező és a tulajdonos között, vagy bírósági ítéletnek kell kimondania a terhelést. Ugyanígy a tulajdoni lapon szereplő terhelés sem töröltethető egyoldalúan, ahhoz mindkét fél beleegyezése vagy bírói határozat szükséges.

2023. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem ebben a történetben két dolog nem kerek. Egyrészt adósságot örökölni csak az örökölt vagyon értékéig lehet, vagyis ha már a házat is elárverezték, és nem maradt semmi az örökségből, akkor azt már nem hajthatják be rajtatok. Másrészt az adósság is elévül, 2023-ban egy 2013-as adósság, ha erről azóta nem szólt senki, már rég nem érvényes. Ne hagyjátok magatokat.
2023. nov. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13. Az nem derült eddig ki, hogy az örökölt házat kinek az adósságai miatt árverezték el 10 évvel az öröklés után. Az alatt a 10 év alatt az örökösök is halmozhattak fel adósságot.
2023. nov. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

12es a házastársi közös vagyon nem arról szól hogy milyen tulajdoni hanyadok vannak, hanem arról hogy a házastarsi vagyonkozosseg alatt szerzett tárgyak vagyonjogi helyzet más mint a házasság előtt szerzetteké, és ez befolyásolja azt hogy pl egy kulovagyonban tartozó követelés miatt lehet-e a közös vagyoni ingatlanra végrehajtást vezetni.


"Házassági vagyonközösség esetén a házastársak közös vagyonába tartoznak azok a vagyontárgyak, amelyeket a házastársak a vagyonközösség fennállása alatt együtt vagy külön szereznek."


[link]

2023. nov. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Itt most nem egy most kötendő szerződésrol van szó, hanem egy megörökölt tartozásról.
2023. nov. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#15, de ettől még az ingatlan tulajdoni hányadára terhelhető követelés... Tehát nem az egész ingatlanra fogják ráhúzni, ennélfogva árverezés esetén sem a teljes ingatlant árverezik el, csak a tulajdoni hányadot.
2023. nov. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Az ingatlant 4 en örökölték.A Férjem életvitel szerűen már hosszú évek óta nem élt az ingatlanban(tudom,ez nem lényeg,oda volt bejelentve igazolni nem tudja az ellenkezőjét).Azért nem akart lemondani az örökségről,hogy a családtagjai ne kótyavetyéljék el az ingatlant a tudta nélkül.

Az ingatlan árverezése a házban élő Édesanyja,Testvére és annak házastársa által felvett hitelek illetve közüzemi számlák tartozásai miatt lett végrehajtás alá vonva.

2023. nov. 9. 06:37
 19/20 A kérdező kommentje:

11-es

A levél attól a cégtől jött ahol az autót vásárolta anno az Édesapja.

Érdekes,mert szerepel benne a többszöri felszólítás,de eddig nem kapott soha semmit sem!

Intrummal nekem is volt dolgom,ismerem a taktikájukat,olyan adóságot akartak rajtam behajtani ami soha nem is létezett!Soha semmit nem vásároltam,sem hitelre sem részletre,mégis ezzel jöttek!

Hosszas levelezés és többszöri panasz tételezés után,jogi osztályra került az ügy és pár hétre rá küldtek egy levelet amiben elismerték,hogy valóban nincs tartozásom.Nem hittem el eddig,hogy ilyen létezik,de nemsokra rá Édesapámat is megtalálták egy bírsággal kapcsolatban,miszerint nem volt a vonaton jegye emiatt büntit kapott x éve amit nem fizettett ki és ilyen késedelmi kamat meg olyan kamat csakhogy abban az időpontban (igazolhatóan) nem mmtudott vonatin utazni.A szitu ugyan az,panasz ide panasz oda és elismerték,hogy valóban nincs tartozás.

2023. nov. 9. 06:46
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utólag is mindenkinek a választ,sikerült ügyvédet fogadnom és a válasz NEM! Az ügy tisztázva.
2023. nov. 20. 19:26
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!