Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvéremmel megörököltük...

Testvéremmel megörököltük édesapánk házát. Mivel csak apai ágon testvérem,igy 1/4 rész csak az övé,3/4 az enyém. Van több jogom?

Figyelt kérdés
Van többlet jogom mint többségi tulajdonos? Pl. a ház eladási értékéről én döntök ,stb? Nem lakja senki.Eladás a cél.
2023. nov. 6. 12:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

8 igen, hülyén fogalmazott, bele is lehet kötni, de szerintem viszonylag egyértelmű a számok miatt a helyzet.

Bár lehet csak nekem, mert a nagyszüleimnél volt egy nagyon hasonló szitu.

2023. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Bocsi ha hülyén fogalmaztam. Most vagyok benne először.Köszi a válaszokat. Jön a becslő azt megmondja az árat.
2023. nov. 6. 13:24
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Válaszolók, kár vitatkozni a hányadokon, gondolom a hagyaték tárgyalás már megvolt, nem spekuláció ki mennyit kap majd. Mindenhez ugyanannyi jogotok van, csak másképp oszlik el, ha eladjátok.

Ha túl sokért akarja eladni tesó,győzd meg, hogy rossz döntés, mert akár emiatt évekig is hirdethetitek.

2023. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Én nem problémáznék rajta.

Legyen annyiért hirdetve, amennyiért ő akarja. Ha majd nem lesz érdeklődő, rájön, hogy annyiért nem lehet eladni. Ne te mondd meg neki, az ellen ellenkezni fog. Egy fokkal jobb, ha értékbecslő vagy ingatlanos mondja, mert ők kívülállók és ez is a szakmájuk. De a legjobb, ha a tapasztalat vezeti rá, hogy ennyiért föl sem emelik a telefont, hogy érdeklődjenek.

2023. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
0%
Én is egyetértek azzal a válaszolóval aki 1/2-1/2 arányban írta az öröklést, mivel az édesapa házáról volt szó. Nagyon nem mindegy.
2023. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
90%
Előttem már leírták a lényeget. Annyival érvelhetsz még, hogy üres a ház, romlik az állaga, ha olyanabb környék akkor meg pláne, így minél tovább húzzátok az eladást, annál kevesebbet fog érni. Na meg keríthetsz neki cikkeket, hogy megáll az ingatlanpiacon az árak növekedése, most érdemes eladni. Ha van ingatlanos rokon/ismerős, aki a belső adatbázisukban szívességből(!) rá tud nézni, mennyiért mentek el a környéketeken a házak, az is segítség lehet. Nálunk pont volt ilyen, az eladásból szándékosan kimaradt. Mert ti csak azt látjátok, mennyiért hirdetnek és az felfelé torzít két okból is: az olcsóbb házak rövidebb ideig látszanak ott és az alku sincs benne. Ezzel nem azt mondom, hogy bízzatok meg ingatlanost, mert esélyes, hogy nincs értelme, na meg ők aztán pláne az olcsóbb árban érdekeltek. Az értékbecslő jó ötlet.
2023. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
11%
Az értékbecslő a legfeleslegesebb, meg kell nézni a hirdetéseket, hasonló helyen, hasonló állapotban, hasonló méretben mennyiért hirdetik, és ha nem kell senkinek, lehet lejjebb menni az árral.
2023. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%

Ingatlan.com

Keressetek ra a hasonli ingatlanokra (helyiseg telek meret allapot szobaszam)

Es kiadja h ott mennyiert mennek az ingatlanok


Ha ez nem jo akkor ertekbecslo -aki amugy ezt is fogja csinalni mint fentebb irtam


Megegyeztek h pl 3 honapig azon az aron hirdeitek amit o kitalat. Ha nem sikerul erdeklodot legalabb bevonzani akkor lasd az elso pontot.


Ha nem egyezik bele mond h kered birosagon a kozos tulajdon megszuntetes iranti igenyt es majd a birosag eldonti mennyi lesz az ara (baromi keves tapasztalat)

2023. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Fele-fele lesz.
2023. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk a hagyatéki eljárás során készülnie kellett egy hivatalos értékbecslésnek a hivatal által, anélkül át sem lehet küldeni közjegyzőhöz az ügyet.

Azt is el lehet magyarázni a tesódnak, hogy ha ahhoz képest, ami abban szerepel jóval drágábban adjátok el, a különbözet után bizony adózni kell.

Ha ő ragaszkodik a magas árhoz, de nem kel el, te indíthatsz pert közös tulajdon megszüntetésére, ilyenkor általában árvereznek, és jó eséllyel nagyon sokat lehet bukni rajta. Ezt is belengetheted neki nyugodtan, ha nem vergődtök zöldágra.

2023. nov. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!